2011 09 27 – 10 15

Tarptautinis fotografijos meno festivalis IN FOCUS 2011. Suasmenintas pasaulis: šiuolaikinė japonų fotografija

  • festivalio organizatorius

    Viešoji įstaiga „Kultūros meniu“

  • festivalio vadovė

    Eglė Deltuvaitė

  • rėmėjai

    LR Kultūros rėmimo fondas, Vilniaus miesto savivaldybė, Japan Foundation, EU-Japan Fest, UAB Fotoprojektai

  • autoriai

    Daisuke Nakashima, Shinrya Saeki, Karen Sato, Yumiko Utsu.

  • kuratorė

    Mikiko Kikuta

  • partneriai

    Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Vilniaus grafikos meno centro galerija, Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėje “Titanikas”, Internetinis dienraštis „Bernardinai“, www.Efoto.lt, www.lrytas.lt, www.artnews.lt

  • Organizatorius

    Vilniaus grafikos meno centras

  • edukacinis susitikimas

    2011 09 27, 17.00 val.

  • atidarymas

    2011 09 27, 18.00 val.

  • Paroda veikia

    2011 09 27 – 10 15

Tarptautinis fotografijos meno festivalis IN FOCUS rugsėjo 27 d. 18.00 val. kviečia į parodos „Suasmenintas pasaulis: šiuolaikinė japonų fotografija“ atidarymą, kuris vyks Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė – dešinė“. 17.00 valandą organizatoriai kviečia į susitikimą – ekskursiją po parodą su autoriais bei kuratore.

Ši nepaprastai įdomi paroda, remiama Japonijos fondo bei organizacijos „EU-Japan Fest“ – tai kelis metus trunkančio festivalio vadovės Eglės Deltuvaitės ir kuratorės Mikiko Kikuta bendradarbiavimo rezultatas.

Nepaisant Japoniją sukrėtusios nelaimės ir tebesitęsiančių sunkumų į Lietuvą atvyksta visi parodos autoriai. Shiogamos fotografijos festivalio ir tokių projektų kaip „Japonija Europos akimis“ bei „Tarp“ kuratorė Mikiko Kikuta čia pristato keturis menininkus: Daisuke Nakashima, Shinryo Saeki, Karen Sato ir Yumiko Utsu, kurie gimė tarp 80-ųjų ir 90-ųjų. Kaip rašo parodos idėjos autorė, tai karta, kuri užaugo po Japonijos ekonomikos sprogimo. Žmonės tapo turtingi, tačiau tuo pat metu prarado dalį tradicijų ir vertybių. Jaunimui buvo sunku rasti savo vietą, reikėjo naujų taisyklių ir požiūrio į gyvenimą, bet tai nebuvo lengva.

Galima sakyti, kad ši paroda – tai nuoroda į naują Japonijos fotografijos kryptį. Legendinis kuratorius Johnas Szarkowskis knygoje „Veidrodžiai ir langai: Amerikos fotografija nuo 1960-ųjų (MOMA, 1978) išskyrė dvi raiškos strategijas. Kuratorės teigimu, šiuo metu, Japonijos fotografija krypsta būtent veidrodžio strategijos linkme. Tai atsitiko po 90-ųjų merginų fotografinio judėjimo, kurio esminiai bruožai – akinanti šviesa bei neryškus vaizdas, o objektas – jų pačių privatus gyvenimas arba gatvė, kurioje ieškoma realybės. Naujai kartai, fotografija kaip veidrodis, nėra tik bandymas atspindėti vidinį pasaulį, bet ir būdas, gilinantis į save, sukurti kitokią raišką.

Jie vengia egzistuojančių taisyklių, vyraujančios ideologijos, nesidomi čia ir dabar vykstančiais įvykiais, tačiau žino kaip vaizduoti save ir šiuolaikinę visuomenę. Svarbiausia jiems – ne išorinis, o vidinis pasaulis, tad parodoje ir galime stebėti šį suasmenintą pasaulį, kurį savita fotografijos kalba išreiškė fotografai.

Kitos parodos

2024 10 03–31
11-oji Vilniaus tarptautinė mažosios grafikos trienalė
Parodos
2024 09 03 – 28
Sigita Maslauskaitė-Mažylienė. Iš budėjimų
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!