galerija
G

GALERIJA „Kairė-dešinė“

Galerija „Kairė-dešinė“ veiklą pradėjo 1995 metais. Jos atidarymą simboliškai įprasmino jungtinė Lietuvos dailininkų sąjungos Grafikos skyriaus narių paroda – daugelis šių menininkų buvo Grafikos centro ir galerijos kūrėjai. Nuo pat pradžios galerija veikė kaip nepriklausoma kūrybinė erdvė. Joje savo darbus rodė ne tik vietos dailininkai, tačiau ir iš kitų šalių atvykę grafikos menininkai; jie čia pat vedė meistriškumo seminarus, dalinosi technologinėmis žiniomis ir patirtimi. Pačių menininkų susikurta ekspozicinė erdvė ilgainiui virto mėgstama kultūrinių susibūrimų vieta. Tokia ji yra ir šiandieną.

Galerijos „Kairė-dešinė“ ekspozicinės salės yra įsikūrusios antrame ir trečiame VGMC pastato aukštuose. Čia veikia VGMC administracija ir komercinė erdvė, kur galima įsigyti autorinių grafikos kūrinių bei meno leidinių. Galerijoje įgyvendinama didžioji VGMC strateginės programos dalis – rengiamos lietuvių ir užsienio kūrėjų parodos, susitikimai su menininkais ir kuratoriais, knygų pristatymai, vykdoma edukacija. 

Greta autorinių parodų reikšmingą parodinės veiklos dalį sudaro tęstiniai projektai, atspindintys pagrindines meninės programos kryptis. Vienas tokių – ilgametis projektas „Grafikos istorijos“. Rengiamos dailės tyrimais paremtos ekspozicijos ir leidiniai, pristatantys lig šiol netyrinėtus Lietuvos dailės istorijos epizodus. Šis ciklas vienija įvairaus amžiaus ir interesų dailės istorijos tyrinėtojus – jų dėka įgyvendintas ne vienas įsimintinas, išliekamąją vertę turintis projektas, leidžiantis įvertinti nacionalinį kultūros paveldą.

Nuo 2006 m. vykdomas piešinio parodų ciklas suteikia progą pasižvalgyti po rečiau matomus įvairių sričių menininkų kūrybos archyvus. Šio dailės žanro aktualizavimas leidžia pažinti platesnę, neretai itin asmeninę kūrybos sritį, praplėsti individualų autorius kūrybos kontekstą.

Galerija nuosekliai įgyvendina Jaunųjų menininkų kūrybos sklaidos programą. Projektu siekiama atkreipti dėmesį į jaunąją kūrėjų kartą ir besiplečiančią šiuolaikinės grafikos sceną, kuri apima tiek tradicinės grafikos kūrimo sprendimus, tiek jos sąsajas su tarpdisciplininiu meno lauku. 

Konkursinės parodos – tai ne vienus metus VGMC galerijoje vykstančios Tarptautinė mažosios grafikos trienalė ir kas trejus metus organizuojama Knygos meno paroda. Šių parodų tikslas – apžvelgti mažosios grafikos ir knygos meno aktualijas, pristatyti jas Lietuvoje ir plačiau. 

Vykdomas bendradarbiavimas su užsienio meno institucijomis ir tarptautiniais renginiais – organizuojamos parodos, įgyvendinami bendri tęstiniai projektai su tarptautine grafikos bienale Splitgraphic, Talino grafikos trienale, Lodzės Władysławo Strzemińskio dailės akademija ir Lodzės miesto galerija, Europos grafikos meno plėtros ir švietimo tinklu ENDEGRA, Nacionaliniu grafikos institutu Romoje (Istituto Nazionale per la Grafica) ir pan.

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!