2024 04 09 – 05 04

Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda

  • Organizatoriai

    Vilniaus grafikos meno centras, litografijos studija „Helsinki Litho“

  • Projektą finansuoja

    Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, Suomijos menų skatinimo centras „Taike“, architektų biuras KOLU, Mika Uusimäki

  • Partneriai

    Suomijos Respublikos ambasada, Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedra

  • Informaciniai partneriai

    artnews.lt, „7 meno dienos“

  • Atidarymas

    2024 04 09, 18 val.

  • Paroda veikia

    2024 04 09 – 05 04

2024 m. balandžio 9 – gegužės 4 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje

„Kairė-dešinė“ veiks litografijos studijos „Helsinki Litho“ (Suomija) narių grafikos

paroda „Akmuo šneka“. Atidarymas 2024 m. balandžio 9 d., 18 val.

Ekspozicijoje pristatomi penkių litografijos technika aktyviai kuriančių menininkų – Romos Auškalnytės, Kallės Bergo, Matti Hintikkos, Kuutti Lavoneno ir Kaisu Sirviö – darbai. Paroda drauge  reprezentuoja Helsinkyje veikiančią litografijos studiją „Helsinki Litho“. Ši studija įkurta 2001 m. suomių menininkų Kuutti Lavoneno ir Matti Hintikkos iniciatyva, ​​susirūpinus dėl vienos iš klasikinių grafikos technikų – litografijos – ateities. Ilgainiui prie iniciatorių prisijungė daugiau menininkų – Kalle Bergas, Kaisu Sirviö, Roma Auškalnytė ir kt. Jaunoji lietuvių grafikė kartu su menininku Kalle Bergu yra nuolatiniai „Helsinki Litho“ spaustuvininkai, jie bendradarbiauja su Suomijos ir kitų šalių menininkais, spausdinant jų estampus.

Parodos „Akmuo šneka“ kūrinius vienija litografija – čia eksponuojami  tiek tradicinių formų ir technikos galimybių, tiek eksperimentiniai, litografijos procesą aktualizuojantys šios grafikos technikos pavyzdžiai. Darbai perteikia individualų autorių stilių, anot menininkų, bandymus prakalbinti litografinį akmenį, sukurti savitas istorijas, tekstūras bei formas.

Romą Auškalnytę domina eksperimentiniai ir performatyvūs technologijos aspektai. Klasikinė grafika menininkę įkvepia atskleisti litografijos tarpdisciplininį potencialą, perkelti ją į skulptūros erdvę. Kalle Bergas savo darbuose apmąsto savo kaip litografijos spaustuvininko veiklą. Pagrindinės jo estampų idėjos kyla iš kasdienių procesų, kuriuos menininkas nuolat tobulina ir ieško jų įvaizdinimo būdų. Matti Hintikka kūryboje remiasi gamtos stebėjimu – litografija geriausiai perteikia to stebėjimo rezultatus. Šio menininko abstrakcijose galima įžvelgti peizažo, gamtos motyvų – uolų, akmenų, upių ar ežerų užuominų. Kuutti Lavonenas daug dėmesio skiria barokinio meno inspiruotoms alegorinėms bei mitologinėms figūroms, su krikščioniškąja tradicija susijusioms temoms. Vaizduodamas barokinių figūrų pozas, menininkas remiasi savo vaizdine atmintimi ir emocine patirtimi. Kaisu Sirviö kūriniuose vyraujantys augalų motyvai perteikia menininkės pomėgį būti gamtoje. Tušo liejiniai ant litografinių akmenų atskleidžia formos ir turinio vienovę.

Kitos parodos

2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos
2023 12 15 – 01 27
Ksenija Jaroševaitė. Šiupinys
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!