2008 11 04 – 22

Lietuvos – Ukrainos meno projektas „4+4“

 • kuratorius

  Pavlo Gudimov.

 • menininkai

  Mykola Matsenko, Pavlo Makov, Vlada Ralko, Stas Voliazlovsky.

 • organizatoriai

  Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Vilniaus grafikos meno centras ir Kijevo šiuolaikinio meno centro „Ja galerija”

 • Paroda veikia

  2008 11 04 – 22

ŠIUOLAIKINĖ UKRAINOS GRAFIKA. MENAS PRIEŠ TAISYKLES

Ši paroda – tai bendro Lietuvos-Ukrainos meninio projekto “4+4″ dalis. Jo metu per 2008 ir 2009 metus bus pristatomos keturios Lietuvos šiuolaikinio meno parodos Kijeve ir keturios Ukrainos šiuolaikinio meno parodos Vilniuje. Šių metų liepą Kijevo šiuolaikinio meno centro „Ja galerijoje” pristatyta keturių lietuvių grafikių paroda. Projektą tęsia šiuolaikinės ukrainiečių grafikos ekspozicija „Menas prieš taisykles”.

Keturi Ukrainos grafikai Lietuvos auditorijai prisistato neįprastai – savo parodą jie atsiveža kuprinėse, taip mėgindami išvengti nemalonių meno transportavimo aplinkybių. Su panašiomis problemomis menininkai susiduria labai dažnai, todėl ir kilo sumanymas apie lengvai transportuojamą meną. Šįkart jį reprezentuoja žymiausi Ukrainos grafikos menininkai. Pavlo Makov kūrinys „1000 nepriklausomybės metų“ lengvai telpa į A4 formato aplanką, tačiau taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Mykola Matsenko darbų serija „Laukų dovanos“ sukurta ant mokyklinio sąsiuvinio lapų. Specialiai šiam projektui sukurta Vlada Ralko ir Stas Volyazlovsky grafika. Pastarasis parodoje pristato itin paprastai – ant minkšto lenkiško tualetinio popieriaus – transportuojamą meną.

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!