Petras Repšys. Piešiniai

Petras Repšys (g. 1940) – išskirtinė lietuvių dailės figūra. Daugelis jo vaizduojamosios ir monumentaliosios dailės kūrinių yra neatsiejama Lietuvos dailės istorijos dalis, nacionalinės kultūros paminklai.
Ši kūrinių albumas išleistas remiantis 2019 m. Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėse „Titanikas“ vykusios Petro Repšio piešinių paroda. Leidinyje pirmą kartą pristatoma retrospektyvinė autoriaus piešinių kolekcija, supažindinama su dar nežinoma dailininko kūrybos dalimi. Per ilgus metus sukaupti piešiniai menininkui buvo ir pagalbinė išraiškos priemonė, ir savarankiška kūrybos sritis, atskleidusi piešėjo talentą ir išskirtinį atidumą aplinkai.
Kataloge publikuojami skirtingų laikotarpių ir pobūdžio piešiniai, sutelkti iš asmeninio dailininko archyvo, Vilniaus universiteto bibliotekos Grafikos kabineto bei bičiulių rinkinių. Kolekciją sudaro tiek savarankiškos kompozicijos, tiek jų serijos, sukurtos nuo XX a. 7-ojo deš. iki šių dienų, atliktos pieštuku, anglimi, pastele, tušu ir kitomis priemonėmis.

Pavadinimas: Petras Repšys. Piešiniai
Sudarytojos ir tekstų autorės: Kristina Kleponytė-Šemeškienė, Jurga Minčinauskienė
Dizaineris: Gedas Čiuželis
Leidėjas: Vilniaus grafikos meno centras
Leidimo metai: 2019
Puslapių skaičius: 208
Tiražas: 300
ISBN 978-9955-796-11-4
Viršeliai: minkšti
Kalbos: lietuvių, anglų

Panašūs leidiniai

Nekenčiu sumaišties: Rimantas Sakalauskas
Mikalojus Povilas Vilutis
Telesforas Kulakauskas (1907–1977)

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!