Mikalojus Povilas Vilutis

Albume pirmą kartą išsamiai pristatoma Mikalojaus Povilo Vilučio (g. 1944) kūrybinė biografija. Leidinys sudarytas 2014 m. Vilniaus dailės akademijos ekspozicijų salėse „Titanikas“ vykusios retrospektyvinės parodos pagrindu.
Vilutis – šilkografijos meistras, avangardo menininkas. Jo kūryba jau keletą dešimtmečių išsiskiria lietuviškos grafikos kontekste ir šiandien tebėra aktuali, kelianti susidomėjimą. Albume pirmą kartą pristatyta dailininko kūrybinė biografija, veiklos įvairovė, pateikiama informacijos apie jo aplinką, kultūrinį gyvenimą.
Pagrindinės knygos dalys apima tris dailininko kūrybos laikotarpius, juos reprezentuoja vaizduojamosios ir taikomosios dailės pavyzdžiai, lydimi tekstų. Knygoje publikuojamos kūrinių kolekcijos pagrindą sudaro kūriniai iš muziejų fondų ir iš dailininko dirbtuvės: lakštinė ir taikomoji grafika, piešiniai, tapyba, objektai, skulptūra. Leidinyje pristatomi ir Vilučio tėvai – Emilija ir Jonas Vilučiai, talentingi XX a. viduryje kūrę dailininkai.
Albume publikuojami priedai: gyvenimo ir kūrybos datos, išsamus parodų ir bibliografijos sąrašas. Leidinys iliustruotas Gedo Čiuželio sukurtomis Vilučio dirbtuvės nuotraukomis.

Pavadinimas: Mikalojus Povilas Vilutis
Sudarytojos ir tekstų autorės: Kristina Kleponytė-Šemeškienė, Jurga Minčinauskienė
Dizainerė: Laura Varžgalytė
Leidėjas: Vilniaus grafikos meno centras
Leidimo metai: 2017, 2022
Puslapių skaičius: 333
Tiražas: 300
ISBN 978-9955-796-10-7
Viršeliai: kieti
Kalbos: lietuvių, anglų (santrauka)

Panašūs leidiniai

Nekenčiu sumaišties: Rimantas Sakalauskas
Mikalojus Povilas Vilutis
Telesforas Kulakauskas (1907–1977)

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!