2022 10 04 – 11 05

V knygos meno paroda „O imago!“

 • kuratorės

  Ieva Babilaitė, Jolita Liškevičienė

 • Projekto vizualinio identiteto ir edukacinės programos autorės

  grupė „O!“ – Ieva Babilaitė, Rasa Jančiauskaitė, Aušra Kiudulaitė

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • projektą iš dalies finansuoja

  Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, UAB „Papyrus Lietuva“, Lietuvos dailininkų sąjunga

 • partneris

  IBBY Lietuvos skyrius

 • informaciniai partneriai

  artnews.lt, 7 meno dienos

 • atidarymas

  2022 10 04, 18.00 val.

 • Paroda veikia

  2022 10 04 – 11 05

Kuo gali nustebinti tradicinė, jau 5-oji, Lietuvos knygos meno paroda? Naujais vardais, gerai įvaldyta piešimo technika, atlikimo profesionalumu, spalvų deriniais? Kas užburia žvelgiant į pastarųjų ketverių metų Lietuvos iliustracijų trienalės ekspoziciją, kurioje matome 40 šiuolaikinės iliustracijos kūrėjų darbus? Atsakymų į šiuos klausimus kviečiame ieškoti apžiūrint parodą, vartant jos katalogą ir atkreipiant dėmesį į apdovanotus dailininkus.

Šiemetinė iliustracijų trienalė kiek pasikeitusi – naujas ne vien pavadinimas „O imago!“, bet ir įvaizdis, kurį ėmėsi sukurti iliustruotojos Ieva Babilaitė, Rasa Jančiauskaitė ir Aušra Kiudulaitė, susibūrusios į grupę „O!“. Parodoje bus galima pamatyti šios grupės ekspozicijai parengtų kūrybinių dirbtuvių rezultatą, pasiektą kuriant su įvairaus amžiaus auditorija.

Ką dar nauja galima čia rasti? Dauguma kūrinių yra atlikti kompiuteriu, tad jų kokybė neabejotinai priklauso nuo spaudos (kaip ir knygų iliustracijų), o geros raiškos skaitmeninė spauda švyti puikiais grafikos meno niuansais ir spalvų deriniais. Dar labiau stebina ranka sukurtos iliustracijos – tai aukštojo meninio pilotažo kūriniai, jų profesionalumas teikia malonumą ir šventę akims. Parodoje galima įsitikinti, kad šiandieninė iliustracija ieško šiuolaikybės ženklų: naujų raiškos būdų, įtaigos, netradicinės kompozicijos ir panašiai.

Parodos pokyčius inspiravo noras ją padaryti aktualią, gyvą, dinamišką ir sulaužyti per daugelį metų nusistovėjusį jau kiek pasenusį formatą: ji dar ne kuratorinė, tebėra konkursinė, bet atranka į ją sugriežtėjo. Siekta atrinkti tik tuos kūrinius, kurie pasako ką nors nauja – vaizdu, linija, nuotaika, stiliumi, personažais. Konkursas šioje trienalėje išlieka skatinamoji priemonė, o iliustracijoms įvertinti buvo suburta menotyrininkų, dailininkų, knygos dizainerių ir kitų specialistų komisija. Tiems dailininkams, kurie pastaraisiais metais praturtino Lietuvos knygų iliustravimo meną naujovėmis, komisija paskyrė tris trienalės premijas, Algirdo Steponavičiaus premiją, specialų paminėjimą ir tris diplomus. Visi trienalės laureatai kuria šiuolaikinį Lietuvos iliustracijos diskursą – gerai žinomi ir nauji vardai, profesionalios iliustracijos ir geros knygos formuoja Lietuvos šiuolaikinės iliustracijos veidą, tad kviečiame į jį gerai įsižiūrėti.

Jolita Liškevičienė

 

* Atidarymo metu vyks grupės „O!” kūrybinės dirbtuvės

Dalyviai: Dovilė Bagdonaitė, Birutė Bikelytė, Patricija Bliuj-Stodulska, Inga Dagilė, Greta Duobienė, Lina Eitmantytė-Valužienė, Vaiva Frančiakaitė, Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė, Jokūbas Griška, Viltė Haisch, Lina Itagaki, Vaiva Jalo, Kamilė Jankauskaitė, Simona Jurčiukonytė, Agnė Kananaitienė, Kęstutis Kasparavičius, Lena Klyukina, Eglė Kuckaitė, Greta Alice Liekytė, Indrė Lubytė, Marija Marcelionytė-Paliukė, Kristina Norvilaitė, Vanda Padimanskaitė, Evelina Paukštytė, Vidas Poškus, Jūratė Račinskaitė, Emilija Railaitė, Tania Rex, Deimantė Rybakovienė, Ugnė Rudinskaitė, Ula Rugevičiūtė Rugytė, Elena Selena, Ula Šimulynaitė, Ūla Šveikauskaitė, Reda Tomingas, Laura Tulaitė, Monika Vaicenavičienė, Kotryna Zylė, Kornelija Žalpytė, Marta Žuravskaja

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!