Suomių litografijų paroda “Linija – dailės kontūrai”
-
parodą remia
Suomijos Meno Taryba, FRAME (Suomijos kultūros mainų fondas), Suomijos ambasada Lietuvoje, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, VšĮ Vilniaus grafikos meno centras, UAB “Upartas”
Ekspozicijoje pristatoma aštuonių žinomų bei debiutuojančių suomių menininkų grafika. Vienijami meilės akmens litografijai, dailininkai savo kūriniuose pristato platų šios srities technologinių bei meninių išraiškos galimybių spektrą. Išraiškingas piešinys ir sodrūs spalviniai tonai – tai vos keletas iš daugelio litografijos bruožų. Anot organizatorių, paroda kviečia žiūrovą pažinti dvasinį suomių peizažą.
Andrei Bakharev’o kūryba remiasi miestovaizdžio elementais. Menininkas estampuose gvildena šiuolaikiniam žmogui aktualią vienatvės temą.
Kalle Berg atstovauja menininkų kartai, kuri kūryboje derina tradicines ir skaitmenines technologijas. Berg’o kūriniai remiasi filosofinėmis spalvų ir formų studijomis.
Annika Dahlsten litografijoje intriguoja piešinio grožis ir sudėtingumas. Menininkės kūryba inspiruota dailės istorijos ir literatūros.
Leonora Fredriksson, tapytoja, kurianti litografijos srityje. Jos estampai pasižymi švariu, trapiu piešiniu, kuriančiu sapno ar vizijos įspūdį.
Matti Hintikka, viduriniosios kartos grafikas, kurdamas litografijas vadovaujasi pagrindiniais – akmens, vandens, žemės ir oro – elementais. Žemės spalvų paletė perteikia tiek fizinį, tiek dvasinį suomiams būdingą ryšį su gamta.
Kuutti Lavonen litografijoje derina piešimą ir tapybą. Didžiausias dailininko kūrybinis įkvėpimas – renesanso ir baroko dailė. Šią vasarą žymiai Tyrvää St. Olaf bažnyčiai Lavonen nutapė biblijinių siužetų paveikslų seriją.
Elina Sipilä, tapytoja ir grafikė iš Laplandijos. Jos kūryboje atšiauraus peizažo motyvai persipina su menininkės eksploatuojamomis žmogiškosios atminties bei tapatybės temomis. Kantriai atspausti tapybiški estampai pasižymi tiek vizualia, tiek ir emocine įtaiga.
Kaisu Sirviö – elegantiškų ir drąsių potėpių meistrė. Jai būdingas spontaniškas, bet ryžtingas piešinys tušu ant akmens, gebėjimas išgauti didelę spalvinių tonų ir tekstūrų įvairovę. Sirviö estampuose vyrauja dekoratyvios ir organiškos gamtos vaizdų ekspresijos.