2021 09 07 – 25

Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė. Lininės metamorfozės

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • Projektą iš dalies finansuoja

  Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

 • Atidarymas

  2021 09 07, 18–20 val. VGMC galerijoje „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3, Vilnius)

 • Paroda veikia

  2021 09 07–25

Silvijos Juozelskytės-Vaičiulienės tekstilės kūryboje linas užima ypatingą reikšmę, yra viena iš pagrindinių meninės raiškos priemonių. Parodoje Lininės metamorfozės autorė aktualizuoja liną kaip augalą, iš kurio išgaunamas siūlas. Tuo pačiu akcentuoja ypatingą lino vietą lietuvių tautosakoje ir pasaulėjautoje. Autorei įdomus augalo virsmo procesas, prasidedantis nuo sėklos, pereinantis į želmenį, kuris, įveikęs kančių kelią, tampa pluoštu, galiausiai yra suverpiamas ir išaudžiamas. Menininkė siekia perteikti augalo metamorfozę iš vieno būvio į kitą, nuoseklią virsmo seką.
Ekspozicija sudaryta iš dviejų dalių. Konceptualiąją dalį reprezentuoja lininiai objektai ir fotografijos. Nuotraukose užfiksuotas linijinis tilto atramų raštas čia pat persikelia į menininkės išaustus rankšluosčius. Eksperimentinėje parodos dalyje rodoma stalo instaliacija iš lininių pakulų ir siūlų, senovinių rankomis verptų gijų ir sėmenų.
Lininės metamorfozės atskleidžia autorei svarbų, su linininkystės tradicija besisiejantį kultūrinį kontekstą, skatina permąstyti lino reikšmę praeityje ir dabar. Šia paroda menininkė aktualizuoja ir sykiu kviečia diskusijai apie pakitusias linų auginimo tradicijas Lietuvoje, išreiškia savo asmeninę svajonę apie šių tradicijų atgimimą.

Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė (g. 1977) – tekstilės menininkė, dizainerė. 2000–2006 m. baigė tekstilės studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2005–2006 m. mokėsi tekstilės dizaino Nacionaliniame meno ir dizaino koledže, Dubline. 2014–2016 m. baigė dailės terapiją VDA. Aktyviai dalyvauja tekstilės ir dizaino parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda yra Vilniaus galerijų savaitgalio programos dalis

_____________

Vilniaus galerijų savaitgalio metu, rugsėjo 11–12 dienomis, VGMC vyks edukaciniai užsiėmimai:

Rugsėjo 11 d., 12–13 val. Edukacinis užsiėmimas šeimoms (vaikai nuo 6 m.): susitikimas su autore ir lininio pluošto verpimas verpstuku. Išmėginsime verpimą skirtingais verstukais, susipažinsime su jų įvairove, išgirsime įdomių pasakojimų apie augalinius pluoštus.
Išankstinė registracija el. paštu grafcentras@gmail.com

Rugsėjo 11 d., 16–17 val., Edukacinis užsiėmimas suaugusiems: susitikimas su autore, ekskursija po parodą ir lininio pluošto verpimas verpstuku. Išmėginsime verpimą skirtingais verstukais, susipažinsime su jų įvairove, išgirsime įdomių pasakojimų apie augalinius pluoštus.
Išankstinė registracija el. paštu grafcentras@gmail.com

Rugsėjo 12 d. 13–14 val. Edukacinis užsiėmimas šeimoms (vaikai nuo 6 m.): susitikimas su autore ir lininio pluošto verpimas verpstuku. Išmėginsime verpimą skirtingais verstukais, susipažinsime su jų įvairove, išgirsime įdomių pasakojimų apie augalinius pluoštus.
Išankstinė registracija el. paštu grafcentras@gmail.com

 

Kitos parodos

2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos
2023 12 15 – 01 27
Ksenija Jaroševaitė. Šiupinys
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!