2021-04-27 - 05-29

Povilas Ričardas Vaitiekūnas Ūlos g. 19, Mardasavas. 3-oji paroda

 • Kuratorės

  Kristina Kleponytė-Šemeškienė, Jurga Minčinauskienė

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • Projektą iš dalies finansuoja

  Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

 • Paroda veikia

  2021 04 27–05 29

2014-aisiais prasidėjęs Povilo Ričardo Vaitiekūno ir Vilniaus grafikos meno centro kūrybinis bendravimas palaipsniui virto turiningu, nuosekliu bendradarbiavimu – ši tapytojo piešinių paroda VGMC jau trečioji. Ji, kaip ir dvi ankstesnės, gavo simbolinį pavadinimą – Ūlos g. 19, Mardasavas. Tai vieta Dzūkijos pušynuose, tapusi asmeniniu Vaitiekūno kūrybos sanktuariumu.

Šįkart pristatomi Vaitiekūno darbai, eksponuoti užsienio galerijose ir muziejuose, bet lig šiol nerodyti Lietuvoje. Piešinių kolekcijoje atsispindi ne vienus metus atidžiai fiksuota ir dokumentuota menininko aplinka, jo artimieji. Ekspozicija dviejų dalių – vienoje jų rodomi 7–9 dešimtmečių kūriniai: autoportretai, portretai, natiurmortai, siužetinės kompozicijos ir eskizai. Piešiniuose vyrauja minimalistinė raiška – vaizdas kuriamas abstrahuojant objektus, lakoniškomis linijomis perteikiant būdingiausius objekto ar asmens bruožus. Antroje parodos dalyje rodomos ekspresionistinės kompozicijos, kuriose riebūs dažų potėpiai ir vitališkų spalvų šuorai atlieka ne tik plastinės kalbos funkciją, bet ir kuria simbolines prasmes. Vaitiekūno kūryba kaskart žavi subtilia vaizdine klausa ir preciziška atida detalėms, įgyjančioms metaforų statusą.

Ekspoziciją papildo dailininko piešinių sklaidą užsienyje liudijanti parodų medžiaga: katalogai, reklaminiai leidiniai ir kt. Parodą lydi specialiai šiai progai išleistas nedidelės apimties katalogas.

Kitos parodos

2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos
2023 12 15 – 01 27
Ksenija Jaroševaitė. Šiupinys
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!