2023 01 19–2023 02 18

Povilas Ričardas Vaitiekūnas. Piešiniai

 • Kuratorės, leidinio sudarytojos

  Kristina Kleponytė-Šemeškienė ir Jurga Minčinauskienė

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • Partneriai

  Lietuvos dailininkų sąjunga Vilniaus dailės akademija Vilniaus universiteto biblioteka

 • Rėmėjai

  Lietuvos kultūros taryba Vilniaus miesto savivaldybė

 • Eksponatus skolino

  Jonas Laimutis Martinkėnas Vilniaus universiteto bibliotekos Grafikos kabinetas

 • Parodos atidarymas

  2023 01 19, 18 val.

 • Paroda veikia

  2023 01 19–2023 02 18, VDA ekspozicijų salėse “Titanikas” (Maironio g. 3)

2023 m. sausio 19 – vasario 18 dienomis Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“ veiks retrospektyvinė Povilo Ričardo Vaitiekūno piešinių paroda.

Parodos atidarymas ir piešinių katalogo pristatymas
2023 m. sausio 19 d., 18 val. VDA parodų salės „Titanikas“, II a. (Maironio g. 3).

Parodoje pristatoma retrospektyvinė Povilo Ričardo Vaitiekūno (g. 1940) piešinių kolekcija, aprėpianti platų kūrinių spektrą nuo 7-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

Piešinys menininkui visuomet buvo ir tebėra itin svarbi kūrybos dalis, tačiau lig šiol ji nebuvo išsamiau tyrinėta kaip atskira jo meninės veiklos sritis. Priešingai nei tapyba, sulaukusi Lietuvos ir užsienio dailėtyrininkų dėmesio. Paradoksalu, kad pastaraisiais dešimtmečiais Vaitiekūno kūryba dažniau buvo rodyta ne Lietuvoje, o užsienyje. Tad teko ilgokai palaukti momento, kai savo piešinių archyvą menininkas patikėjo tyrėjams ir atveria Lietuvos visuomenei.

Kolekcija atspindi įvairų piešinių pobūdį, siužetines linijas, atlikimo technikas. Ji vaizdžiai iliustruoja, jog skirtingi periodai, žanrai ir temos dailininko piešiniuose yra glaudžiai susipynę ir išraiškingai papildo vieni kitus. Vaitiekūno kūryba yra neatsiejama nuo lietuvių etnografijos, mitologijos, pagoniškojo aplinkos prado – jų stebėjimo, interpretavimo ir fiksavimo. Dailininkui būdinga panteistinė pasaulėžiūra, jo darbuose besiverianti įvairiais metafiziniais vaizdų tropais – metaforomis, personifikacijomis, simboliais. Darbuose atsiskleidžia ir dialogas su skirtingų epochų dailės bei literatūros kūriniais, perteikiamas išlavintas filosofinis aplinkos matymas, intuityvus ir skvarbus įžvalgumas – visa tai įkūnija pamatinį Vaitiekūno siekį kurti sveikus ir sielą turinčius kūrinius.

Parodoje ir ją lydinčiame kataloge pristatomi piešiniai, sutelkti iš asmeninio dailininko archyvo, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Vilniaus universiteto bibliotekos Grafikos kabineto ir privačių kolekcijų. Viliamės, kad paroda ir leidinys daugeliui atvers dar nematytą Vaitiekūno kūrybos dalį, prisidės prie jo meninio paveldo išsaugojimo.

Kitos parodos

2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos
2023 12 15 – 01 27
Ksenija Jaroševaitė. Šiupinys
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!