2021 08 03 – 21

Marta Lech. Šviesos geometrija

 • Parodos kuratorė

  Marina Petit (Splitgraphic)

 • Organizatoriai

  Vilniaus grafikos meno centras, Splitgraphic

 • Projektą iš dalies finansuoja

  Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga, Kroatijos Respublikos kultūros ministerija

 • Partneriai

  Vroclavo Eugeniuszo Gepperto dailės ir dizaino akademija, Lenkijos institutas Vilniuje

 • Paroda veikia

  2021 08 03 – 21

Parodoje Šviesos geometrija pristatoma žymios lenkų menininkės Martos Lech (g. 1979) kūryba. Greta naujausių pastarojo meto darbų ekspozicijoje rodomi ir ankstesnieji autorės sukurti linoraižiniai, kaip antai estampų serija Šviesa, už kurią įvairiose parodose Lech pelnė daugybę Grand Prix apdovanojimų ir tapo žinoma tarptautiniame grafikos meno lauke. Skirtingų laikotarpių darbų serijas parodoje vienija šviesos motyvas. Achromatiniuose estampuose dažnas baltos šviesos pluoštas, išryškinantis erdvę, tamsoje esančius daiktus ir interjero detales. Naujausiuose darbuose eksperimentuodama lazeriu, menininkė kuria minimalistines kompozicijas.

Šviesos geometrija reprezentuoja besikeičiančius Martos Lech meninės kūrybos etapus, apimančius spaudos procesų tęstinumą ir jų permąstymą. Tuo pačiu ekspozicija liudija, kad Lech yra šiuolaikinio estampo meistrė, savo meną grindžianti originalių vaizdų kūrimu, metodišku požiūriu ir minimalizmo estetika.
Ši paroda – tai tarptautinės grafikos bienalės Splitgraphic ir VGMC bendradarbiavimo tąsa. Partnerystės pagrindu nuo 2014 m. Vilniuje ir Splite vyko lietuvių ir kroatų grafikos parodos. Martos Lech kūryba glaudžiai siejasi su Splitgraphic bei minėta dvišale kultūros institucijų partneryste. 2013 m. Lech pelnė bienalės Grand Prix, 2015 m. surengė personalinę parodą Splite, 2014 m. jos darbai buvo rodomi VGMC vykusioje parodoje Dešimt bienalės Splitgraphic metų 2003–2013“: ilgalaikė retrospektyva. Jos kūriniai taikliai reprezentuoja Splitgraphic dėmesį šiandieninei grafikai nuo pat bienalės pradžios 2003-iaisias ir yra tarsi šiuolaikinių grafikos tendencijų paradigma.

Kitos parodos

2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos
2023 12 15 – 01 27
Ksenija Jaroševaitė. Šiupinys
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!