2012 04 24 – 05 12

Marijos Marcelionytės-Paliukės kūrybos paroda „LYGIAI METAI“

  • Organizatoriai

    Vilniaus grafikos meno centras

  • atidarymas

    2012 04 24, 19.00 val.

  • Paroda veikia

    2012 04 24 – 05 12

Parodą sudaro trys projektai Lygiai metai I, II, III, kuriuose vizualiai apmąstomi trys laiko skaičiavimo-suvokimo principai.
Visi jie apie vienų metų suvokimą, pajautimą, paliktas žymes etc.
Įmanomos įvairios metų pradžios. Vieniems tai – Naujieji Metai, kitiems – gimtadienis, tretiems diena, kai įveikė sunkią ligą ar priklausomybę. Galima vardinti iki begalybės. Kiekviena metų diena gali būti metų skaičiavimo pradžia.
Kai skaičiuojame metus kalendoriškai, tereikia nepamiršti perversti turimo kalendoriaus lapo ar pasikrauti mobilaus telefono, kuris įjungus tam tikrą opciją, visada informuoja kokie dabar metai, mėnuo ir diena. Ir neieškai jokios priežasties, tiesiog taip yra. Bendras, aiškus susitarimas, kuris labai palengvina kasdienybę ir susikalbėjimą. Yra viltis, kad nepasimesi.
Kai metus skaičiuoji asmeniškai, pagal savo atskaitos sistemą, išlieka nesusikalbėjimo, nesusipratimo tikimybė. Taip vadinama riba „iki ir po“. Ne paslaptis, kad taip skaičiuojantis laiką žmogus būna permąstęs savo gyvenimą iki tos akimirkos ir pasirinkęs. Toks jausmas, kad yra kažkokia paslaptis.
Lygiai metų pradžios skaičiavimo tobuliausia akimirka – kai gimsta nauja gyvybė. Tu negali atidėti, perkelti kitai savaitei ar kitam mėnesiui. Galų gale net minutės atidėjimas vargu ar įmanomas. Viskas čia ir dabar. Prasideda kito žmogaus metai.

Marija Marcelionytė-Paliukė

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!