2014 07 15 – 08 01

Mantas Kniubas. Persekiojantys motyvai. Spalvoti paveiksliukai, plagiatai, asmeniškai svarbūs darbai

  • Organizatorius

    Vilniaus grafikos meno centras

  • Rėmėjas

    Lietuvos kultūros taryba

  • Paroda veikia

    2014 07 15 – 08 01

Parodos pavadinime įvardintos trys gan prieštaringos dalys sėkmingai dera tapytojo Manto Kniubo kūryboje. Anot autoriaus, tapybos darbų – spalvotų paveiksliukų – kūrimas jam visuomet buvo labiau intuityvus bei atsitiktinis, nei tikslingai apgalvotas kūrybinis procesas. Visus šiuos kūrinius menininkas apibūdina tarytum šviesos ir tamsos blyksnius, atsiradusius tarpuose tarp kitų, reikšmingų ir niekinių darbų.

Savo tapyboje Kniubas pabrėžia spalvos svarbą, o pagrindine kūrybos inspiracija įvardija gamtą.
Pasak menininko, kebliausia šioje parodoje – plagiato sąvokos samprata. Juk ši kūrybos dalis galėjo būti apibūdinta „patogiau“ – kaip atitikmenysaliuzijospamėgdžiojimai ar parafrazės. Šiame kontekste plagiatas autoriui pasirodė tinkamiausias, siekiant tiksliau ir emociškai stipriau apibūdinti kūrybines intencijas. Parodos drobėse ir piešiniuose pasikartojantys motyvai, persunkti asmeninės patirties ir kasdienybės, labai organiškai ir natūraliai įsilieja į Manto Kniubo darbus bei kuria individualius pasakojimus.

„Klausimas – rimtai ar nerimtai žiūrėti į spalvotus paveiksliukus? Atsakymas vienas – žinoma, kad rimtai, nes visi jie man asmeniškai svarbūs, nesvarbu, kad klampoja niūriais paviršutiniškumo paribiais“, – teigia menininkas.

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!