2012 03 13 – 31

Laisvydės Šalčiūtės kūrybos paroda ORLANDO. BIOGRAFIJA.

 • kuratorė

  Laima Kreivytė

 • Organizatoriai

  Vilniaus grafikos meno centras

 • atidarymas

  2012 03 13, 18.00 val.

 • Paroda veikia

  2012 03 13 – 31

Virginijos Woolf romanas Orlando parašytas 1928 metais. Šis romanas svarbus drąsiu lyčių prigimties ir paskirties perkainojimu. Svarbiausia/s veikėja/s Orlando per šimtmečius įsikūnija į vyrą ir moterį – jo/s gyvenimas nepavaldus laiko ir lyties suvaržymams.

Anot Jacques’o Lacano, pastovus kūniškas ir vizualus tapatumas mus gali pasiekti tik kaip plyšys tarp žodžių ir vaizdų. Todėl darant šį darbų ciklą man buvo įdomu perkurti realybę kaip trauminį fantazmą ar sapną sapne. Iš internete rastų vaizdų ir citatų kūriau atstumo, stokos, geismo, griūvančios tapatybės ir iliuzijos žaismą, neapibrėžtą laike ir erdvėje.

Remdamasi pagrindine Virginijos Woolf romano Orlando idėja apie žmogaus lyties sąlygiškumą, perdirbau internete rastas atsitiktines fotografijas ir tekstus, ir sukūriau (foto)romaną ORLANDO. BIOGRAFIJA – savą romano versiją, tiesiogiai nesusijusią su literatūros kūriniu. Man buvo įdomu kurti vaizdinius ir kalbinius darinius, kurie nebūtinai turi ką nors bendra su tikrove, bet ją papildo ir praplečia jos suvokimą.

Šiuolaikinis vaizdų vartojimo būdas remiasi žiūrėjimo, o ne suvokimo ir net ne atpažinimo procesu. Anot medijų kritiko Jurijaus Dobriakovo, „gera autobio(foto)grafija socialinių tinklų epochoje – tai žmogaus, kurio niekas niekada nematė gyvai, gyvenimo istorija“.

Laisvydė Šalčiūtė

Kitos parodos

2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos
2023 12 15 – 01 27
Ksenija Jaroševaitė. Šiupinys
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!