2017 06 30 – 22

Jurga Šarapova. „Barelina“

 • Kuratorė

  Monika Krikštopaitytė

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • Rėmėjai

  LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba

 • Atidarymas

  2017 06 30, 17 val.

 • Paroda veikia

  2017 06 30 – 22

Kai Jurga Šarapova (g. 1965) kalba apie savo kūrinius, ji visada kalba apie gyvenimą (vaikystę, meilę, mirtį, instinktų luošinimą, ryšį su savimi, santykius, nuotykius), tik ne apie meną. Kasdienės ženklų piešimo, audimo, siuvimo, konstravimo ir ardymo vienu metu praktikos susivijusios su gyvenimu tiek, kad gauto veltinio per šimtą metų neišpainiotum.

Jos kūryba kelia abejonių ateivių egzistavimu, nes Šarapova kuria tiek intensyviai ir tokio pasišventimo reikalaujančius dalykus, kad sunku patikėti, jog jie sukurti žmogaus. Kitaip tariant jos darbų koncentruotas prisisotinimas laiku, darbu, pojūčiais yra sunkiai paaiškinami, o „tiesa slypi kažkur anapus…“

Menininkės kūryba pasižymi neaprėpiamu tankiu. Šarapovos darbai kaip koralų rifai auga gaivališkai, apaugdami visa, kas pasitaiko aplinkui: į daugianarius piešinių blokus įtraukiami sąrašai iš archyvų, iškarpos iš leidinių, pakuočių, įspūdžiai iš šalia namų esančio vaikų darželio ritmo, susitikimai su žmonėmis. Bet labiausiai ji siekia, kad pro visa tai prasiveržtų nesuvaldytas, nesuplanuotas kūrybiškumas. Pradėdama dirbti, ji tik kuria sąlygas prasiveržti tai sunkiai apibūdinamai, bet gyvybiškai svarbiai galiai.

Tai, nuo ko ji bėga, yra tvarka, saugumas, švara, gražumas. Tai ko ieško – klaida, pajutimas, kad išlindo žinojimas iš iki žodinės plotmės. Vienas iš svarbių kūrybos kriterijų yra juokingumas. Juokas čia irgi žymi sėkmingą klaidą. Parodos pavadinimas „Barelina“ ne tik suteikia smagios klaidos įspūdį, bet ir rodo Šarapovos darbo metodą – tyčia klysti ir daryti tai organiškai, per klaidą patekti ten, kur tvarka akla.

Paroda rodo dienos, minčių, reikšmių, pasaulio tankio galimybes. Jos pranoksta bet kokį išankstinį žinojimą. Nėra teisingo būdo kalbėti apie Šarapovos kūrybą. Tai gyva, gaivališka, nesutvarkoma visuma. Parodoje pristatomos kelios, per paskutinius dvejus metus sukurtos, įvairių technikų piešinių serijos, tekstilės kūriniai ir jų hibridai.

*Pageidaujantiems autorė pasakos apie kūrinius 2017 m. liepos 7, 14, 21 d. (penktadieniais), 12–14 val.

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!