2015 03 31 – 04 25

JONAS ČEPAS. Nuėjimai ten pat

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • Rėmėjas

  Lietuvos kultūros taryba

 • atidarymas

  2015 03 31, 18 val.

 • Paroda veikia

  2015 03 31 – 04 25

Nueiti nuo nejudrių būsenų link nesuprantamų vietų. Turbūt tos vietos nesuteiks ilgalaikio užsimiršimo. Galbūt sustojimai suverstose aplinkose niekad nepripils man reikiamo skysčio vidun. Nors užtenka ir trumpo nežinomybės jausmo. Bet vaizdais nesukūriau iki galo atsakytų išvadų…
Ten nueiti, ten užšokti, stagarų nuplėšti, dar plastiko užgriebti ir toliau teršti aplinką. Ėjimai neaišku kur. Galbūt visur bus taip pat, nes nesigilinu į aplinką, į veiksmų pasekmes, tik viską sukraunu savo vidun pagal asmenišką schemą, įgeidis įeiti į būseną pridegina reikiamą įtampą.
Yra potraukis dingti link prismaigstytų tolumų. Išsigalvotos plynės, skylės, ugnim apibrėžtos aikštės, ore rutuliukais sulipę loviai tempia mane eiti ten. (Nors meninės pastangos menksta).
Dar galima paminėti orines, prablaivinančias tankmes. Tai yra tokia atkarpa, kur skrenda uolos ir stiklo šalmai, įstrižai vingiuoja jaučių uodegos. Šie gyvkūniai reikiamai brauko žmogaus mėsą, kartumo įverčia į angas. Šis lekiančių gabalų sluoksnis sukuria lengvumo jausmus. Nuo šios orinės netvarkos galima užšokti ant kietos vinimis sulipusios plutos. Galima įžvelgti ribas griežtų trikampių, žolių linijas, sudraskytą mėlynos gervės galvą. Kietas paviršius teikia ilgalaikiškumo iliuziją.
Tad vienokia aplinka keičiama kita iš įpročio.
Dar galima paminėti ir kitą ertmę didesnio kūno, į kurį verta eiti, apšalti, ir prasiyrus per jį išmušti dangtį kitoj pusėj.
Einama neaiškia kryptimi į nematytas iliuzines aikštes.

Jonas Čepas

Kitos parodos

2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos
2023 12 15 – 01 27
Ksenija Jaroševaitė. Šiupinys
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!