2013 03 12 – 30

Jolantos Mikulskytės kūrybos paroda Kaleidoscopic(all)

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • Rėmėjas

  LR kultūros ministerija, VGMC

 • atidarymas

  2013 03 12, 18.00 val.

 • Paroda veikia

  2013 03 12 – 30

Kaleidoskopas yra prietaisas su veidrodžiais, kuris sudaro kintančius raštus. Kaleidoskopas sukuria spalvingą trikampių ratu išsidėliojusių atvaizdų raštą. Kiekvienas veidrodis sukuria menamąjį objektų atvaizdą, taip pat atvaizdų kitame veidrodyje atvaizdą.
www.wikipedia.com
* * *
kaleidoskòpas [gr. kalos — gražus + eidos — reginys + …skopas]:
1. vamzdelio pavidalo optinis prietaisas (žaislas), kurio viduje yra įvairiaspalviai stikliukai ir 3 išilginiai kampu sudėti veidrodžiai; sukant vamzdelį, stikliukai atsispindi veidrodžiuose ir sudaro juose gražius, greit kintančius raštus;
2*. greitas ko nors (vaizdų, įspūdžių, nuotaikos) keitimasis.

© Tarptautinių žodžių žodynas, 1985
* * *

Taip kaleidoskopiškai sukasi mano moteriško gyvenimo vaizdai – keičiasi nuotaikos, potyriai ir patirtis, būsenos, gražumas ir ne.
Kaleidoscopic(all) ciklas – asmeninės dokumentinės iliuzijos kasdienybės ir moteriškumo tema, savotiška dokumentacija kuo ir kaip gyvenu, kokius kintančius raštus regiu pastaruoju metu. Dokumentavau, dėliojau, stebėjau, jaučiau, raižiau, išgremžiau įtryniau ir atspaudžiau tai kas tikra ir išjausta, o kartais tik menamai pastebėta, kintama, o gal net iliuziška. Atvaizdavau.
Interpretuoju bei rezgu dialogą tarp atvazdo(veidrodinio?) bei dokumentacijos, mintyse kaip įrankį pasitelkiu kaleidoskopo veikimo principą. Jau kuris laikas siekiu peržengti grafikos kaip paveikslas sąvoką/ bei kūriniams suteikti interaktyvių objektų formą, veiksmo aliuziją, pratęsiant (bet nesikartojant) Sapnų Mašinos projekto įgyvendinimui būdingą grafinio vaizdo, iliuzijos, instaliatyvumo sintezę. Estampų ciklas sukurtas jungiant senosios grynosios grafikos bei skaitmeninės ir fotograviūros technikas. Kaleidoscopic(all)ciklą sudaro aštuonios grafinės kompozicijos. Taip pat, estampų ciklo ekspoziciją papildo erdvinė kompocizija – kaleidoskopo interpretacija, kad atvaizdų raštai* kiekvienam žiūrovui atsivertų skirtingai, asmeniškai, vis skirtinga tonacija bei nuotaika. Viliuosi, kad kiekvienas parodos lankytojas išvys savo paveikslą, savo kaleidoskopą.

Jolanta Mikulskytė

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!