2012 11 27 – 12 15

Guntars Sietiņš (Latvija) kūrybos paroda

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • Partneris

  Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedra

 • Rėmėjai

  LR Kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje

 • Paroda veikia

  2012 11 27 – 12 15

2012 m. lapkričio 27 – gruodžio 15 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė–dešinė“ pristatoma Guntaro Sietiņš‘o kūrybos paroda Charakteriai.

Šiandien terminas mecotinta peržengia terminologijos, naudojamos profesionalaus meno srityje, ribas. Galbūt ne kiekvienas interneto vartotojas žino VIII a. mecotintos technika atliktus šedevrus, tačiau daugelis jų tikrai bus girdėję filtrą mezzotint, siūlomą vaizdo apdirbimo programinės įrangos Adobe Photoshop.

Menininkas Guntars Sietiņš dirba mecotintos technika (terminas kilęs iš italų k. mezzo-tinto, reiškiantis pusiau-tapytas), kuri suteikia tikslią struktūrą jo atspaudams. Mecotintos išraiškos galimybės aprėpia toninius perėjimus, svyruojančius nuo gilių juodų iki šviesesnių tonų, kurie netgi šviesiausioje vietoje turi šešėlį. Būtent struktūra yra tai, kas priverčia vizualinius elementus atrodyti šiek tiek nesuprantamus ir paslaptingus.

Realybės atspindžiai ant metalinių rutulių yra vienas iš grafiko Guntaro Sietiņš’o dažniausiai naudojamų motyvų. Menininkas žavisi galimybe atverti papildomą dimensiją tarp erdvės ir objekto, tuo pat metu išlaikant realią arba tariamai realią formą. Atspindys rutulyje iškreipia realų pasaulį arba atvirkščiai – tariama realybė yra netikra, tikra tai ką matome rutulyje. Kur baigiasi realybė ir prasideda iliuzija? Kuriuo momentu vyksta permainos laike ir erdvėje? Koks požiūrio taškas turėtų būti pasirinktas? Kaip sujungti realybę ir iliuziją į vieną?

Šie dvejopi vizualinės informacijos sluoksniai susiliečia, harmonizuojasi arba sąveikauja, išprovokuodami įvairias asociacijas ir pažadindami taip trokštamą pojūčių „chemiją”.

Meno istorikė Anita Vanaga

Kitos parodos

2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos
2023 12 15 – 01 27
Ksenija Jaroševaitė. Šiupinys
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!