2014 09 30 – 10 18

Grafikos žvilgsnis – menas iš Zalcburgo

 • Kuratoriai

  Peter Rieder, Hanne Engelhardt, Regina Rieder

 • Organizatoriai

  art-bv-Berchtoldvilla, Vilniaus grafikos meno centras

 • Rėmėjas

  Lietuvos kultūros taryba, Austrijos Respublikos ambasada Lietuvoje, Kulturelle Sonderprojekte Land Salzburg

 • atidarymas

  2014 09 30, 18 val.

 • Paroda veikia

  2014 09 30 – 10 18

Jau 25 metus Lietuvos dailininkų ir Austrijos miesto Zalcburgo kūrybinė sąjunga art-bv-Berchtoldvilla palaiko artimus, kūrybiniu bendradarbiavimu grįstus ryšius. Per šį laikotarpį abiejose šalyse vyko įvairaus žanro meniniai projektai, kuriais siekta pristatyti Austrijos ir Lietuvos meninį kontekstą. Po nepriklausomybės paskelbimo užsimezgęs glaudus meno bendruomenės ryšys sėkmingai palaikomas iki šiol. 2014 m. liepos mėnesį Zalcburge buvo pristatyta Tarptautinių kultūros programų centro organizuota ir jau keliaujančia tapusi lietuvių iliustratorių paroda „Iliustrariumas“ bei Vilniaus grafikos meno centro parengta ekspozicija „KŪNAS. Lietuvių grafika 1980–2013“. Šių metų rudenį Vilniaus grafikos meno centre rodoma austrų menininkų paroda „Grafikos žvilgsnis – menas iš Zalcburgo“.

Ekspozicijoje grafikos terminas traktuojamas (interpretuojamas) plačiąja prasme, neapsiribojant lakštine grafika. Kolekcija sudaryta ne vien iš grafikos, bet ir fotografijos, kaligrafijos ir tekstilės kūrinių. „Grafikos žvilgsnis – menas iš Zalcburgo“ sutelkia dėmesį į pastarąjį laikotarpį ir suteikia progą susipažinti su margaspalvio Zalcburgo meninio gyvenimo dalimi.

_____________________________

Vida Bokal-Neugebauer / Jutta Brunsteiner / Claudia Defrancesco / Jutta Duschl / Hanne Engelhardt / Cäcillia Gabriel / Albert Lindenthaler / Elisabeth Mauracher / Peter Rieder / Regina Rieder / Sigfrid-Laurin Sindinger / Christine Uhlig / Monika Maria Weiss / Karin Wimmeder / Heidi Zenz / Rauthgundis Zieser

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!