2022 12 08 – 2023 01 21

Grafikos erdvės. Grafika erdvėje

 • Kuratoriai

  Małgorzata Dzięgielewska, Dariusz Leśnikowski

 • dalyviai

  Teodor Durski, Oskar Gorzkiewicz, Alicja Habisiak-Matczak, Dariusz Kaca, Marzena Łukaszuk, Tamara Sass, Katarzyna Zimna

 • organizatoriai

  Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Vilniaus grafikos meno centras

 • partneriai

  Lenkijos institutas Vilniuje / Polish Institute in Vilnius, Lietuvos dailininkų sąjunga / Lithuanian Artists’ Association, Łódź kreuje, amcor

 • informaciniai partneriai

  artinfo.pl, kalejdoskop, TVP3 Łódź, Niezła Sztuka, RET-SAT 1, ZAK, Radio Złote Przeboje, plasterlodzki.pl

 • atidarymas

  2022 12 08, 18.00 val.

 • Paroda veikia

  2022 12 08 – 2023 01 21

2022 m. gruodžio 8 – 2023 m. sausio 21 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks lenkų grafikos paroda „Grafikos erdvės. Grafika erdvėje“. Atidarymas 2022 m. gruodžio 8 d., 18 val.

Ši paroda žymi ilgalaikį, dar 2014 m. užsimezgusį bendradarbiavimą tarp Vilniaus grafikos meno centro ir Lodzės miesto kultūros organizacijų bei menininkų. 2021 m. į partnerystę įsitraukė Lodzės miesto galerija ir Strzemiński dailės akademija – šiose institucijose buvo pristatytos dvi lietuvių grafikos meno parodos.

Lodzės miesto galerijos parengta ekspozicija Grafikos erdvės. Grafika erdvėje suteikia progą artimiau pažinti gilias tradicijas turinčią kaimyninės šalies grafiką. Parodoje pristatomi šiandien aktyviai kuriančių Lenkijos menininkų darbai. Anot rengėjų, kūriniai
reprezentuoja įvairius kontekstus, kuriuose šiandien atsiduria grafikos menas. Daugelyje darbų jis dalyvauja ne vien kaip savarankiška raiškos priemonė, bet tampa kompleksine dalimi kuriant instaliacijas, tapybos darbus ar skulptūrinius objektus – taip iš dvimatės plokštumos grafika ištrūksta į trimatę erdvę. Persipindama su skaitmeninėmis technologijomis, ji dalyvauja ir virtualios erdvės kūrime. Parodos rengėjų įsitikinimu, tradicinės grafinės raiškos priemonės tarpdisciplininėms praktikoms suteikia efektingumo ir originalumo. Tai – daugialypis reiškinys, pasižymintis nuolat augančia, kintančia ir nepaliaujančia stebinti įvairove. Lenkų grafikos paroda kviečia diskutuoti ir apie grafikos klišės vaidmenį, mat pastaroji šiandien yra ne tik tarpininkė tarp meninės intencijos ir galutinio kūrinio, bet sykiu ir nepriklausomas meno objektas.

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!