2022 11 08 – 26

Gintaro Gesevičiaus kūrybos paroda IN–OUT. RYTOJ BUS VAKAR

 • Kuratorė

  Jovita Nalevaikienė

 • Filmo „Pasaka“ kūrybinė grupė

  Filmo „Pasaka“ kūrybinė grupė: režisieriai Agnija Leonova, Oleg Nikolaenko (Suomija); prodiuseriai Agnija Leonova, Bartosh Polonski; scenografė ir kostiumų dailininkė Patricija Vytytė

 • organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • projektą iš dalies fiansuoja

  Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

 • atidarymas

  2022 11 08, 18.00 val.

 • Paroda veikia

  2022 11 08 – 26

2022 m. lapkričio 8–26 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė-dešinė“ veiks Gintaro Gesevičiaus kūrybos paroda IN–OUT. RYTOJ BUS VAKAR.
Atidarymas 2022 m. lapkričio 8 d., 18–20 val.

Gintaras Gesevičius (g. 1952) – grafikas ir plakatistas, iliustruotojas, tapytojas ir fotografas, koliažų ir eksperimentų autorius. Savita dvejybė, rodos, iš prigimties yra Gintaro natūroje. Jei grafika – ir juodai balta, ir spalvota, jei plakatas – ir tradicinis, ir novatoriškas, jei iliustracija – ir pasaka vaikams, ir gilūs egzistenciniai eilėraščiai, jei tapyba – ir jaukiai atpažįstama, ir svaiginančiai paslaptinga.

Nors naujausiuose paveiksluose atsiranda vis daugiau spalvinių dėmių, tarsi švytinčios tuštumos ar tolimo horizonto, skambančios tylos ir ramaus susikaupimo įvaizdžių, savo kūryboje per pastaruosius dvidešimt metų Gesevičius tęsia ir simbolinių struktūrų, ženklų, kodų (žvaigždės, saulės, aukuro, piramidės, laivo, kriauklės ir kitų) naudojimą, plėtoja šių motyvų jungimą į savitas sistemas, kuriose jie kartojasi, auga, priartėja, nutolsta, primena sapną ar filmą. Ir galiausiai – virsta filmu. Ekspozicijoje pristatoma tik keletas kūrinių, kurių detalės panaudotos kuriant virtualios realybės (4D) filmą „Pasaka“. Šio 4D filmo fabulą, besisukančią apie dailininko šeimą, plėtojanti kūrybinė komanda multiplikacijos priemonėmis į filmą perkėlė Gesevičiaus kurtų estampų ir vaikiškų knygų iliustracijų elementus, tarsi atgyjančius tapybos darbus.

Ekspozicijoje pristatomi skirtingų kūrybos etapų ir laikotarpių estampai, naujausi tapybos pavyzdžiai, ankstyviausio laikotarpio plakatai, ekslibrisai ir knygų iliustracijos. Meditatyviai sukdami laiko spirale nejučia suprantame, kad rytojus jau buvo vakar. Ir kitas „rytoj“ taip pat kažkada virs „vakar“.

Jovita Nalevaikienė

* Atidarymo metu bus galima susipažinti su virtualios realybės (4D) filmo „Pasaka“ fragmentu.

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!