2021 07 13 – 31

Fabrizio Contarino. Priešinga jūra

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • Projektą iš dalies finansuoja

  Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

 • Partneris

  Espai Souvenir

 • Atidarymas

  2021 07 13, 18–20 val.

 • Paroda veikia

  2021 07 13–31

„Priešinga jūra“ mus nukelia tarp Viduržemio jūros vandenų, kurie atveria beribių gylių ir judėjimų kontempliacijos galimybes. Jūra – tai tranzito ir konfliktų erdvė, mainų ir mirties vieta. Vienu metu tai – durys į laisvę ir uždara siena.
Fabrizio Contarino atveria skirtingas vizijas į Sicilijos kanalą. Tai 145 km ilgio kelionė, skirianti Siciliją ir Tunisą, Europą ir Afriką. Sustoti ir stebėti šį jūros ruožą iš Italijos kranto jam yra vitališkas ir pasikartojantis ritualas, kuriuo menininkas dalinasi savo instaliacijose, sudarytose iš jūros kartografijų ir banguojančių šilkografijos spaudų. Contarino naudoja kartografiją, norėdamas suteikti prasminio gylio jūros dugnui, kalnams, bedugnėms ir laikinumui. Jo žvilgsnis apima maršrutus, sroves ir migracijos kelius, kurie šimtmečiais kirto šį jūros kanalą. Instaliacijose jūra tampa hipnotizuojančia erdve, kuri įtraukia ir panardina žiūrovą į apmąstymus. Kartodamas pasirinktą jūros fragmentą, migracijos temą menininkas emociškai priartina prie kasdieniškos patirties ir per veidrodišką vaizdo multiplikavimą atkuria svaiginančio dreifavimo jausmą.
„Priešinga jūra“ yra atviras kvietimas pagalvoti, ką reiškia priešinga jūros pusė: ką mes matome santykyje su jūra ir ką galvoja ją pasiryžusi kirsti vaizduotė? Ar įmanoma „priešinga“ jūros pusė ir kaip tokiu atveju galima būtų joje apsigyventi? Viena iš menininko siūlomų išeičių yra apeiti išankstinius nusistatymus ir pradėti kartu kurti kitą migruojančią vaizduotę ir projektuoti naują žvilgsnį į jūros tolius.

Fabrizio Contarino (g. 1976 m. Italijoje) šiuo metu gyvena ir dirba Barselonoje (Ispanija). Kūryboje dažniausiai pasitelkia piešinį, fotografiją ir instaliaciją. Nagrinėja temas, susijusias su peizažu ir atmintimi, nevengia ironijos ir socialinės kritikos. Contarino dalyvavo daugelyje tarptautinių parodų Europoje, Azijoje ir Pietų Amerikoje. 2002–2011 m. buvo žurnalo „Rojo“ bendradarbis. Nuo 2017 m. meno ir kultūros bendradarbiavimo erdvės „Espai Souvenir“ (Barselona) įkūrėjas ir meno vadovas.

Angelica Tognetti

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!