2023 10 28 – 11 15

Elena Grudzinskaitė. Mono-tik

 • Projekto kuratorė

  Jurga Minčinauskienė

 • Organizatoriai

  Vilniaus grafikos meno centras, Grafik i Väst Gallery

 • Partneriai

  Lietuvos Respublikos kultūros atašė Švedijoje, Suomijoje, Danijoje Lietuvos dailininkų sąjunga

 • Projektą finansuoja

  Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus dailės akademija

Elenos Grudzinskaitės kūrybos paroda „Mono-tik“ Geteborgo galerijoje „Grafik i Väst“ reprezentuoja šiuolaikinę lietuvių grafiką, drauge žymi Lietuvos ir Švedijos grafikos institucijų bei menininkų ilgalaikį bendradarbiavimą. Nuo 1990 m. abiejose šalyse buvo rengiamos lietuvių ir švedų grafikos parodos, vyko įvairūs edukaciniai renginiai, paskaitos. Per daugiau nei 30 bendradarbiavimo metų svarbų vaidmenį atliko abiejų šalių meno institucijos bei menininkai. 

Elenos Grudzinskaitės kūrybos parodoje pristatomi kūriniai – kinetinis objektas „Mono-tik“ (2021–2023) ir fotopolimero graviūrų serija „Iškarpos“ (2022–2023) – tai kasdienio monotoniško peizažo sąvokos tyrinėjimai: kas yra peizažas plačiąja, pamatine prasme ir kaip juo gali tapti trumpalaikių situacijų fragmentai bei jų dariniai, gerokai nutolę nuo įprastinės kraštovaizdžio sampratos. 

Kuriant „Mono-tik“ vaizdų šaltiniu autorei tapo jos pačios gyvenimo vienų metų laikotarpis. Ji fotografavo vaizdus kiekvieną dieną, spontaniškai, nuolat pildydama fotoalbumą savo išmaniajame telefone, galiausiai, naudodamasi tik šio albumo turiniu, sugeneravo išplėstinį vaizdinį peizažą, įamžino jį laike ir erdvėje. Fotopolimero graviūrų serija „Iškarpos“ sukurta naudojant „Mono-tik“ objekto medžiagą. Čia autorė pasitelkia jau sugeneruotą fragmentų koliažą, iš jo ištraukia atsitiktines vaizdines situacijas, o iš šių kuria kompozicijas ir transformuotą realybę. Abu parodoje pristatomi kūriniai – tai pačios menininkės poreikio suvokti savo aplinką, būsenas, būti viename beveik nekintančiame taške-rutinoje išraiška, artimosios aplinkos regimybės sintezė; laiko tėkmę, įvykius, nutikimus absorbuojantis išplėstinis kraštovaizdis.

Elena Grudzinskaitė (g. 1987) 2012 m. baigė grafikos magistrantūrą Vilniaus dailės akademijoje, nuo 2015 m. dirba lektore VDA Grafikos katedroje. Nuo 2010 m. surengė 8 asmenines parodas, aktyviai dalyvauja vietos ir tarptautinėse grafikos bei tarpdisciplininio meno parodose, simpoziumuose, organizuoja grafikos meno sklaidos projektus, kuruoja parodas. Dirba sausosios adatos, fotopolimero, fotografinio oforto technikomis. Meninėje praktikoje analizuoja individo ir jį supančios aplinkos santykį, erdvės ir laiko parametrų ribiškumą ir trapumą, žmogaus poveikį aplinkai, kraštovaizdžio sampratos levitaciją tarp kultūros ir natūros, tikrovės ir fikcijos. Kūriniai dažnai įgauna transformuoto, sintezuoto peizažo pavidalą. 

 

Kitos parodos

2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos
2023 12 15 – 01 27
Ksenija Jaroševaitė. Šiupinys
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!