2016 03 01 – 26

Vytenis Tolutis. TARPINĖ STOTELĖ

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • rėmėjai

  Lietuvos kultūros taryba

 • atidarymas

  2016 03 01, 18 val.

 • Paroda veikia

  2016 03 01 – 26

Vytenis Tolutis domisi eksperimentine grafika ir skirtingomis jos išraiškos formomis. Tai paskatino tiesioginio paviršiaus atspaudų serijos atsiradimą. Ant juodos drobės perkeliami artimos praeities ir kartu istoriniu paveldu tapę kasdienybės objektai. Šiuo meniniu projektu siekiama per atspaudus kelti klausimus apie santykį su paveldėtomis istorijomis ir atkreipti dėmesį į kasdieninių daiktų grožį.

Meninio projekto metu buvo renkami žmonių gyvenseną atspindintys ir jų naudojimo žymes turintys daiktai. Pasak autoriaus, paveldime labai daug daiktų, kuriuos atsirenkame: vienus išmetame, sunaikiname, kitus išskiriame ir saugome tiek patį daiktą, tiek su juo susietus prisiminimus. Daiktų atspaudai šiame projekte tampa atminties artefaktais, kurių pagalba siekiama išsaugoti istorijas, perkurti tai, kas paveldėta ir kurti istorijos tęsinį.

Tiesioginiu paviršiaus atspaudu Tolutis vadina strappo technika grįstą metodą, kai naudojant klijus ir drobę nuimamas bet kokio tūrinio objekto paviršinis sluoksnis. Sąveikaujant drobei ir objektui ploktšumoje atsiranda atvaizdas.

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!