2021 03 02 – 04 10

Dominykas Sidorovas. Ugniasienė

  • Organizatorius

    Vilniaus grafikos meno centras

  • Rėmėjai

    Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

  • Paroda veikia

    2021 03 02–04 10

Pagrindinė Dominyko Sidorovo kūrybos medija – tapyba, tačiau greta to menininkas kolekcionuoja bei kuria objektus, piešinius ant popieriaus ir ant sienos. Būtent pastaroji autoriaus kūrybos dalis bus pristatoma parodoje Ugniasienė.
Vyraujantis Sidorovo kūrinių motyvas – daiktas, dažnai paprastas, nuobodus ar net prastas kasdienybės objektas, kurio kontūras, spalva ar netikėtas rakursas nubrėžia autoriaus ir apskritai žmogaus egzistencijos ženklą. Parodą menininkas konstruoja kaip dvigubos koncepcijos projektą, apjungiantį kasdienybės objektų poeziją ir kūrybinio proceso analizę. Anot autoriaus, galutiniame kūrybos atrankos etape daug medžiagos yra nurašoma kaip netinkama, lieka
už studijos durų ar užrašų knygutėse. Kūrėjo charakteris ar stiprūs aplinkos faktoriai nulemia, jog kažkas turi likti už ugniasienės ir nepasiekia žiūrovo. Tad parodoje, kur pagrindinis veikėjas yra sieninis piešinys tušu, pasakojama apie baimes praleisti kažką svarbaus, pražiopsojus nepasakyti, nurašyti kaip netinkamą ar kažko genialaus tyčinį ar netyčinį nutylėjimą.
Jau ankstesnėse parodose Sidorovas eksponavo sienų piešinius, juos dengdamas išspręstais ir realizuotais paveikslais bei garsą sugeriančiu elementu, neleidžiančiu eskizui tapti pilnaverčiu kūriniu. Dabar pagrindinis vaidmuo suteikiamas tam, kas lieka neišsakyta, tame ploname sluoksnyje už pakabinto kūrinio. Pavadinimas Ugniasienė šmaikščiai pabrėžia kūrinių atlikimą ant sienos bei simbolizuoja idėjų, minčių ir veiksmų neprasiskverbimą.

Dominykas Sidorovas (g. 1993) – jaunosios kartos tapytojas, 2020 m. baigė magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2016 m. menininkas rengia personalines, aktyviai dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje.

 

Kol kas parodos lankymas negalimas dėl karantino ribojimų. Apie parodos pratęsimą ir lankymo galimybę informuosime pakartotinai.

Ekspoziciją plačiau pristatysime VGMC Facebook paskyroje: facebook.com/grafikoscentras

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!