2022 06 10 – 25

Augustas Bidlauskas. Po žmogaus

  • Organizatorius

    Vilniaus grafikos meno centras

  • Projektą iš dalies finansuoja

    Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

  • Paroda veikia

    2022 06 10 – 25

Pastaruoju metu dažniau kyla ne estetiniai ar pažinimo, bet moralės ir egzistenciniai klausimai. Todėl kurdamas ir spausdamas dabar negali negalvoti apie frontą plačiąja prasme. Jei kažkada nuo žmogaus vaizdavimo slinkaisi prie gamtos, dabar jau sunku atsekti, kada fokusas vėl atsisuko į žmogų. Nelengva atsiminti, ir kada tiksliai žmogus išaugo senus laikus, taikuolio kelnes bei peržengė slenkstį, kad taptų post žmogumi, – per karą, per pandemiją, anksčiau?
Tai, ką šiandien darome, yra nežmoniškų istorijų pasakojimas. Pagrindinis klausimas – kaip išlaikyti Arestovičiaus rimtį. Toliau – detalės: ar užtenka išraižyti dvigalvį žąsiną, ar jau metas dėti b… ant kūjo ir pjautuvo, ar geriau viską užkloti kamufliažo tentu. Kasdien balsai, kurių klausomės, rėžia aštriai: niekada nebebūsime hipiai, mes mokomės šaudyti tikrais šoviniais.

Augustas Bidlauskas

Augustas Bidlauskas (g. 1981) baigė grafikos studijas Vilniaus dailės akademijoje (2004–2010). Surengė asmeninių ekspozicijų Vilniuje ir Klaipėdoje, nuo 2007 m. dalyvauja Lietuvoje ir užsienyje rengiamose parodose. Kūryboje išskirtinai naudoja mecotintos techniką. Beveik dešimtmetį Augusto kūriniams būdinga žmogaus tema, kurią dailininkas interpretuoja pasitelkdamas alegorijų kalbą, su neslepiama ironija tyrinėja žmogiškumo ribas ir silpnybes.

*Paroda yra kultūros ir meno festivalio „Kultūros naktis” dalis

Kitos parodos

2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos
2023 12 15 – 01 27
Ksenija Jaroševaitė. Šiupinys
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!