2014 09 09 – 27

Tado Gindrėno kūrybos paroda „Portretas. Miesto veidai ir kaukės / socialiniai miestovaizdžiai“

 • Organizatorius

  Vilniaus grafikos meno centras

 • Rėmėjas

  Lietuvos kultūros taryba

 • atidarymas

  2014 09 09, 18.30 val.

 • Paroda veikia

  2014 09 09 – 27

Kas kuria miesto žmogaus aplinką ir kaip ta aplinka atsispindi žmonių veiduose? Dažnai sakoma, kad iš tam tikrų bruožų, laikysenos ir elgsenos galima spręsti apie žmogų, jo gyvenimo būdą, pomėgius, vertybes… Suintriguotas tokių sunkiai apibrėžiamų, o dar sunkiau įrodomų ir parodomų aliuzijų, bandau vaizdais papasakoti apie miesto žmogaus santykį su jo aplinka ir aplinkos poveikį pačiam žmogui.

Gilindamasis į šią tematiką, sukūriau grafikos ciklą „Portretas. Miesto veidai ir kaukės / socialiniai miestovaizdžiai“.

Visi šeši linoraižiniai vaizduoja skirtingus žmones, gyvenančius mieste. Miesto žmogaus gyvenimo būdas dinamiškas, greitas, veržlus, nuolat besikeičiantis. Vieni jų atsidavę darbui, disciplinai, nuolat skuba, lekia, kiti pasinėrę į linskmybių ratą, išsiilgę bendravimo, žmonių, treti – dar naivūs, nežinantys, ko tiksliai nori, neturintys griežtai sustyguotos aplinkos fono. Dar ieškantys. Vaizduoti žmonės gyvena pagal savo ritmą, taisykles – vieni skęsta dienos rutinoje, kiti nuolat vergauja ir siekia materialių dalykų. Daugybė daiktų ir detalių, supančių veidus, tampa ne tik aplinkos fonu, bet ir įrankiu, atskleidžiančiu asmens gyvenimo būdą ir jo pasaulio suvokimą – ką jis išpažįsta, kam jis vergauja, kuo jis tiki, kas jam išties yra svarbu, kaip ir kuo jis gyvena. Visi daiktai yra kaip kaukė, už kurios slepiasi pats žmogus. Kitaip tariant, koks esi tu – tokia ir tavo aplinka.

Tačiau vienas darbas yra išskirtinis. Tuo, kad nėra detalių, išduodančių, koks tas žmogus. Darbas neiliustruoja jokios aplinkos. Žmogus, stabtelėjęs prie jo, turėtų pats permąstyti ir įvertinti, kokioje aplinkoje gyvena ir kokią kaukę nešioja bei, nemeluodamas sau, atsakytų, ar ta aplinka išties atitinka jo suvokiamą pasaulį. Paliekama tuščia erdvė, kurią gali užpildyti kiekvienas, permąstęs ir įvertinęs savo, kaip miesto žmogaus, pasaulį.
Mano tikslas – vaizdais „pasverti“ tam tikrus įvaizdžius, tiek primestus, išsigalvotus, reklaminius, tiek autentiškus, gyvybingus, tikrus.

Tadas Gindrėnas

Kitos parodos

2024 04 09 – 05 04
Akmuo šneka. Studijos „Helsinki Litho” (Suomija) narių grafikos paroda
Parodos
2024 01 30–02 25
Kunigunda Dineikaitė. Pasivaikščiojimas su gulbe
Parodos
2023 12 19 – 01 27
Dalia truskaitė. Dešinė, kairė, dešinė
Parodos

Užsisakykite naujienas

Užsisakykite naujienas

Palaukite...

Dėkojame, kad užsisakėte mūsų naujienas!