„Skulptorės darbai visada kalbėjo ne apie buitį, o apie būtį“
„Skulptorės Ksenijos Jaroševaitės darbai visada kalbėjo ne apie buitį, o apie būtį“,- teigia dailės istorikė, menotyrininkė Giedrė Jankevičiūtė. Naujausioje parodoje, kad ištvertų pandemijos ir karo slegiantį poveikį, menininkė pasitelkia psalmes.
„Mesk visus valdiškus darbus ir kurk“,- tokį priesaką garsus skulptorius Leonas Strioga paliko savo sūnui, taip pat skulptoriui Aidui. Apie šimtą penkiasdešimt metų iš kartos į kartą perduodamą tradiciją, apie Leono Striogos dirbtuves-muziejų, kur galima ir pakalti – pokalbis su Aidu Strioga iš Lekėčių miško.
Yra Lietuvoje vieta, kur galime pamatyti prieš milijonus metų vykusių įvykių liudininkus. Net jeigu tai yra į sakus įkliuvęs vabzdys – jis pasakoja senojo miško, kur dabar banguoja Baltijos jūra, istoriją. Apie tai mums gali papasakoti ir šių metų Lietuvos muziejininkė – Palangos gintaro muziejaus direktorė dr. Sigita Bagužaitė-Talačkienė.
Ką ant savo ragų mums atneša elnias devyniaragis? Kada Lietuvoje atsirado Advento vainikas ir imta puošti eglutes? Kaip mūsų senosios giesmės ir tradicijos persipina su Kalėdinėmis, religinėmis giesmėmis ir ritualais? Laukdami Kalėdų pasižvalgykime, ką reiškia šventiniai simboliai, muzika ir patys įvairiausi papročiai. Rubrikos „Be kaukių“ viešnia – etnologė, ilgametė radijo laidų vedėja Gražina Kadžytė.
Ved. Jolanta Kryževičienė