Projektas „Keliaujanti grafika“

Projektas „Keliaujanti grafika“ remiasi „išcentrine“ strategija sostinės atžvilgiu. Pagrindinid tikslas – pristatyti šiandien kuriamos grafikos rakursus. Tai – daugiau apžvalginio pobūdžio paroda. Jos visuma atskleidžia realią šiandieninės grafikos situaciją – didžioji projekto darbų dalis atstovauja tradicinei grafikai.

Pirmasis „Keliaujančios grafikos“ etapas – keturis mėnesius trukęs keturių parodų ciklas. 2006 m. paroda vyko Zypliuose (Šakių raj.), Marijampolėje, Alytuje ir Druskininkuose. Projekte dalyvavo trylika grafikos kūrėjų. Vieni jų – itin garsūs ir žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Kiti – dar tik sėkmingai debiutuojantys profesionalaus meno scenoje. Parodos rengėjų dėmesys sutelktas į trijų kartų grafikų pastarųjų metų kūrybos pristatymą. Nepaisant technikų, formatų, medžiagų įvairovės bendras parodos tikslas yra bent dalinai pristatyti šiandien kuriamos grafikos tendencijas. Nefokusuojant dėmesio į vienos kartos kūrybą, atskleisti, kaip tradicinėmis priemonėmis kuria patys jauniausi, studijas kątik baigę grafikai (D. Kairytė, N. Marcinkevičiūtė, L. Uzdraitė); kaip menininkas sukuria darbą iš specialiai pasigamintų priemonių (E. K. Kriaučiūnaitė); kaip tradicinėmis technikomis kuriami saviti, intriguojantys vaizdiniai (J. Čepas, L. Dubauskienė, E. Kuckaitė, L. Šalčiūtė, N. Vilutienė); kaip, pasitelkiant šiuolaikines vaizdų produkavimo priemones, gimsta skaitmeninė grafika (R. Bateikaitė, E. Gelažiūtė-Petrauskienė, M. M.Danys); kaip grafika „išlipa“ iš tradicino formato, visiškai paneigia plokštumą tapdama videografika (Ž. Jasaitytė).

Nepaisant gan eskiziško parodos pobūdžio, jos kryptis yra aiški – šiais metais naujais vardais bei darbais pasipildžiusios „Keliaujančios grafikos“ kursas kryps į vakarų Lietuvą.

Publikuota 2007-03-20 02:38 | 2007, 2007, Projektai, Vietiniai projektai
  1. Lima 2007-04-13 21:33

    „Keliaujanti grafika“ – superinis projektas, leidziantis “paprastam zmogui” is arciau pazinti Mena.

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiuo metu

Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai