Povilas Ričardas Vaitiekūnas | Piešiniai


Povilas Ričardas Vaitiekūnas. R. 1991. Pop., guašas

2023 m. sausio 19 – vasario 18 dienomis Vilniaus dailės akademijos parodų salėse „Titanikas“ veiks retrospektyvinė Povilo Ričardo Vaitiekūno piešinių paroda.
Parodos atidarymas ir piešinių katalogo pristatymas
2023 m. sausio 19 d., 18 val.
VDA parodų salės „Titanikas“, II a. (Maironio g. 3).

Parodoje pristatoma retrospektyvinė Povilo Ričardo Vaitiekūno (g. 1940) piešinių kolekcija, aprėpianti platų kūrinių spektrą nuo 7-ojo dešimtmečio iki šių dienų.
Piešinys menininkui visuomet buvo ir tebėra itin svarbi kūrybos dalis, tačiau lig šiol ji nebuvo išsamiau tyrinėta kaip atskira jo meninės veiklos sritis. Priešingai nei tapyba, sulaukusi Lietuvos ir užsienio dailėtyrininkų dėmesio. Paradoksalu, kad pastaraisiais dešimtmečiais Vaitiekūno kūryba dažniau buvo rodyta ne Lietuvoje, o užsienyje. Tad teko ilgokai palaukti momento, kai savo piešinių archyvą menininkas patikėjo tyrėjams ir atveria Lietuvos visuomenei.
Kolekcija atspindi įvairų piešinių pobūdį, siužetines linijas, atlikimo technikas. Ji vaizdžiai iliustruoja, jog skirtingi periodai, žanrai ir temos dailininko piešiniuose yra glaudžiai susipynę ir išraiškingai papildo vieni kitus. Vaitiekūno kūryba yra neatsiejama nuo lietuvių etnografijos, mitologijos, pagoniškojo aplinkos prado – jų stebėjimo, interpretavimo ir fiksavimo. Dailininkui būdinga panteistinė pasaulėžiūra, jo darbuose besiverianti įvairiais metafiziniais vaizdų tropais – metaforomis, personifikacijomis, simboliais. Darbuose atsiskleidžia ir dialogas su skirtingų epochų dailės bei literatūros kūriniais, perteikiamas išlavintas filosofinis aplinkos matymas, intuityvus ir skvarbus įžvalgumas – visa tai įkūnija pamatinį Vaitiekūno siekį kurti sveikus ir sielą turinčius kūrinius.
Parodoje ir ją lydinčiame kataloge pristatomi piešiniai, sutelkti iš asmeninio dailininko archyvo, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Vilniaus universiteto bibliotekos Grafikos kabineto ir privačių kolekcijų. Viliamės, kad paroda ir leidinys daugeliui atvers dar nematytą Vaitiekūno kūrybos dalį, prisidės prie jo meninio paveldo išsaugojimo.

Kuratorės, leidinio sudarytojos
Kristina Kleponytė-Šemeškienė, Jurga Minčinauskienė
Organizatorius
Vilniaus grafikos meno centras
Partneriai
Lietuvos dailininkų sąjunga
Vilniaus dailės akademija
Vilniaus universiteto biblioteka
Rėmėjai
Lietuvos kultūros taryba
Vilniaus miesto savivaldybė
Eksponatus skolino
Jonas Laimutis Martinkėnas
Vilniaus universiteto bibliotekos Grafikos kabinetas

Publikuota 2023-03-22 16:08 | Uncategorized

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai