“ACROSS” – Norvegijos grafika Vilniuje

PROJEKTAS “ACROSS”
Norvegijos grafika Vilniuje
2007 11 06 – 24

Atidarymas 2007 m. lapkričio 6 d., 18.30 val.

2002 ir 2004 m. Vilniaus grafikos meno centro (VGMC) galerijoje „Kairė – Dešinė“ įvykusios Švedijos ir Suomijos menininkų grafikos parodos buvo įžanga į tolimesnį bendradarbiavimą su Šiaurės šalimis. Tai tapo gražia tradicija, aktyvinančia kultūrinę veiklą tarp Lietuvos ir Skandinavijos menininkų.

Projektas „Across“ – tai šį bendradarbiavimą tęsiantis dvišalis projektas, vykstantis pasikeitimų principu tarp VGMC ir Norvegijos menininkų iš Oslo grafikos galerijos „Norske grafikere“ www.norske-grafikere.no.

Pirmoji projekto dalis – Norvegijos grafika Vilniuje įvyks šių metų lapkritį, antroji – 2008 m. birželio mėnesį Osle. Grafikos galerijoje „Norske grafikere“ bus eksponuojami žymiausi lietuvių grafikos meno kūriniai.

Vilniuje dalyvauja apie dešimt norvegų menininkų, kuriančių grafikos meno srityje: Ingrid Haukelidsaeter, Gro Petersen, Anita Tjemsland, Jan Henning Larsen, Ellen Edminson, Gro Hege Bergan, Staale Blaesterdalen, Tom Stian Kosmo, Arild Yttri.

Norvegų grafikoje naudojamos įvairios technikos (medžio raižinio, oforto, litografijos, serigrafijos, foto polimero) ir plati teminė išraiška. Ji balansuoja tarp skandinaviškos buities ir šiaurietiško gamtos minimalizmo, figuratyvo, abstrakcijos ir dekoratyvumo. Ekspresyvumas norvegų grafikoje įsigalėjo po 1895 m. ir paliko ryškų pėdsaką skandinavų kūryboje, jo apraiškų galima įžvelgti ir šiandieninėje norvegų grafikoje, kuris pasireiškia per spalvą, formą, nuotaiką. Norvegų darbuose nuo klasikinių grafikos technikų keliaujama prie šiuolaikinių technologinių sprendimų – atsiranda fotografijos, tapybos junginių.

Projekto koordinatorės:
Inga Dargužytė (Vilnius)
Elisabeth Schjønsby (Norske Grafikere grafikos galerija, Osle www.norske-grafikere.no)

Publikuota 2007-10-18 21:09 | 2007, 2007, Projektai, Tarptautiniai projektai

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiuo metu

Eglė Vertelkaitė. Briedžių sala

2023 09 06 – 10 21

Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai