Eglės Kuckaitės sienos akcija „J.J.“
skirta Jono Jablonskio 150–osioms gimimo metinėms paminėti

Lietuvių Kalbos Instituto muziejinėje interjero erdvėje menininkė Eglė Kuckaitė sukūrė sienos akciją „J.J.“ Šis kūrinys yra skirtas iškiliam lietuvių kalbininkui Jonui Jablonskiui, pažymint 150–ąsias jo gimimo metines.

Jono Jablonskio darbai ir veikla yra ypač reikšminga lietuvių literatūrai. Jis buvo lietuvių kalbos teoretikas ugdęs ir tobulinęs lietuvių nacionalinės bendrinės kalbos pamatus.

Eglės Kuckaitės sukurtoje figūrinėje kompozicijoje J. Jablonskis yra vaizduojamas kaip nukryžiuotasis laikantis rankose knygas.


Eglė Kuckaitė. „J.J.“, 2010, antspaudai, tušas, 447×280
Nuotraukų aut. Kęstutis Stoškus

2011 m. sausio 6 d. 16 val. Lietuvių kalbos institute, Lituanistikos židinyje, vyks Eglės Kuckaitės grafikos akcijos J. J. pristatymas.
Renginyje dalyvaus darbo autorė Eglė Kuckaitė, Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos sekretorius Andrius Vaišnys, menotyrininkė Monika Krikštopaitytė,
J. Jablonskio laiškus skaitys aktorius Rimantas Bagdzevičius, gros Gediminas Laurinavičius ir Vytautas Labutis. Renginį ves Lietuvių kalbos instituto direktorė Jolanta Zabarskaitė.

Lietuvių kalbos institutas
P. Vileišio g. 5, Vilnius

Interviu su Egle Kuckaite
Publikacija. 7 meno dienos

Publikuota 2010-11-02 16:11 | 2010, Šiandien pristatome
  1. Rolandas 2010-11-17 15:09

    Pirmiausia norisi pastebėti, kad Jonas Jablonskis nebuvo kalbos teoretikas, o kalbos praktikas par excellence, kurį laiką dirbęs gimnazijos mokytoju. O schemiškas pavargusio “kalbos tėvo”, it Kristaus prikalto prie savo vadovėlių, atvaizas ant lietuvių kalbos šventovės sienos išties taikli konceptualistės Eglės Kuckaitės metafora – pats laikas nuimti senelį nuo kryžiaus ir tegul ilsisi ramybėje!

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiuo metu

Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai