Jos kalba / Pokalbis. Lietuvių grafikos menas


Eglė Vertelkaitė. Padainuoti su Cindy. 2011

2021 m. Lodzės mieste pristatomos dvi lietuvių grafikos meno parodos. Tai – ilgalaikio bendradarbiavimo tarp Vilniaus grafikos meno centro ir Lodzės meno institucijų bei menininkų rezultatas. Simboliška ir džiugu, jog šios parodos vyksta Vilniaus ir Lodzės miestų partnerystės 30-mečio proga. Viliamės, kad šie renginiai prisidės prie dviejų miestų kultūrinio bendradarbiavimo stiprinimo ir tęstinumo.

Lodzės miesto galerijoje pristatomoje parodoje „Jos kalba“ rodome penkių menininkių – Eglės Kuckaitės, Laisvydės Šalčiūtės, Birutės Zokaitytės, Eglės Vertelkaitės ir Živilės Minkutės – kūrybą. Kolekciją vienija išskirtinai menininkės moters balsas. Šių autorių atveju kūryba tampa konceptualia priemone drąsiai kalbėtis joms ir visuomenei aktualiomis, universaliomis temomis. Neretai jų pokalbiai būna nepatogūs, skausmingi tiek savo pačių, tiek ir aplinkos atžvilgiu. Tai dogmatinių stereotipų kritika, aktualių ir opių klausimų, susijusių su socialiniu moters būviu, su savimi ir aplinka kėlimas ir atsakymų į juos paieškos. Meninės minties perteikimui autorės renkasi įvairias formas, kartu išlieka ištikimos lietuvių grafikoje būdingai kūniškumo tradicijai, t. y. kūno, kaip vieno svarbiausių meninės raiškos objektų, vaizdavimui. Metaforiška kūniško įvaizdžio traktuotė itin paranki, atverianti socialinius, kultūrinius, istorinius, egzistencinius ir filosofinius prasmių klodus.
Strzemiński dailės akademijos galerijoje HOL pristatomoje parodoje „Pokalbis“ rodome dviejų skirtingų kartų menininkų – lietuvių grafikos klasiko, šilkografijos Lietuvoje pradininko Mikalojaus Povilo Vilučio ir viduriniosios kartos, giliaspaudės grafikos kūrėjos Lidos Dubauskienės – meninį dialogą. Ši ekspozicija skatina pagalvoti apie mokytojo ir mokinio, profesoriaus ir studentės kūrybinį pokalbį. Tai dviejų talentingų, brandžių menininkų kūrybinis dialogas, kuris, nepaisant formos ir turinio skirtybių, yra vienijamas universalios meninės minties ir nepriekaištingai meistriškos raiškos.

Kuratorės:
Jurga Minčinauskienė, Kristina Kleponytė-Šemeškienė

Vertėjai:
Jurij Dobriakov (en), Beata Piasecka (pl)

Dizainerė:
Laura Varžgalytė

Organizatoriai:
Vilniaus grafikos meno centras, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi, Akademia
Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Instytut Grafiki Artystycznej

Projektą finansuoja:
Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros institutas

Partneriai:
MO muziejus, Vilniaus universiteto biblioteka, Lietuvos nacionalinis muziejus,
Lietuvos dailininkų sąjunga, Łódź kreuje

Renginį globoja Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijos Respublikoje

Media partneriai:
artinfo.pl, kalejdoskop, TVP3 Łódź, Niezła Sztuka, RET-SAT 1, ZAK,
Radio Złote Przeboje, plasterlodzki.pl

Publikuota 2021-12-03 10:18 | 2021, Projektai

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiuo metu

Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai