VDA studentų grafikos meno paroda PASPORTAS

„Pasportas” – terminas, menininko sąmonėje turintis kelias reikšmes. Kūrinio pasportavimas visų pirma – klasikinio meno kūrinio pateikimo viešam jo (į)vertinimui norma ir „geras tonas“. Kitos prasmės (anglų klb. passport – „pasas“, prancūzų klb. passe partout – „praeina visur”) byloja apie asmens tapatybę liudijantį dokumentą, kelionės laisvę.
Pasitelkiant ir permąstant išplėstinio grafikos meno lauko galimybes, potencialūs parodos dalyviai vasarą buvo pakviesti kurti ar teikti studijų metu sukurtus darbus remiantis šiais uždaviniais ar vienu iš jų:
– Apsvarstyti jauno menininko tapatybę, meno kūrėjo formalaus „paso” dar neįpareigotą kūrybinį kelią ir pasirinkimą šį „pasą” turėti;
– Nagrinėti emigraciją ne vien kaip šiuo metu neabejotinai aktualų, problemišką valstybinio masto reiškinį su visomis jo ekonominėmis ir socialinėmis įtakomis ir pasekmėmis, bet (taip pat) pažvelgiant į kitokią emigraciją kaip individualų psicho-socialinį fenomeną, dvasinį ir/ar fizinį jos svorį jauno menininko gyvenime;
– Nagrinėti ir/ar praktiškai išgyventi emigraciją iš pasirinktos, įprastos meno srities kanonų keliaujant estampo arba eksperimentinės, mišrios, su kitomis meno šakomis susiliejančios, šį santykį bei savo pačios ribas reflektuojančios grafikos takais.
Parodos tikslas sutelkti savarankiškos kūrybos keliais pradedančių eiti meno studentų (ne tik grafikų) kūrybines jėgas, motyvuoti juos žengti pirmuosius parodinius žingsnius galerijų erdvėse.

Atrankos komisijos nariai:
Greta Grendaitė-Vosylienė (VDA KDF Grafikos katedra)
Rūta Šatalovaitė (VDA KDF Grafikos katedros studentė)
Jūratė Jarulytė (VDA KDF Vizualaus meno katedra)
Marija Marcelionytė (VDA Grafikos katedra)
Jurga Minčinauskienė (Vilniaus grafikos meno centras)
Arvydas Žalpys (galerija “Meno parkas”)

Parodos kuratorės:
VDA Kauno dailės fakulteto Grafikos katedros
docentė Greta Grendaitė-Vosylienė ir studentė Rūta Šatalovaitė

Rėmėjai:
Vilniaus grafikos meno centras, Kultūros rėmimo fondas, Vilniaus dailės akademija, VDA Kauno dailės fakultetas

Parodos atidarymas: 2012 01 10, 18.00 val.
Paroda veiks: 2012 01 10 – 01 28

Publikuota 2012-01-04 14:59 | 2012, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiuo metu

Fabrizio Contarino. Priešinga jūra

2021 07 13–31

Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai