Tatjanos Diščenko kūrybos paroda
MURAKAMI MANIJA

Haruki Murakami kūryba mane įkvepia. Jo knygos žadina mano pačios fantazijas, svajones, vaizdinius ir kūrybines idėjas. Taip gimė projektas „MURAKAMI MANIJA“, kurį sudaro autorinės knygos, estampai, miniatiūros.
Rankų darbo knygų ciklas yra atliktas senais japoniškais knygos įrišimo būdais – ORICHON (susiūtos iliustracijos) ir KANSUBON (ritiniai su piešiniais). Knygos iliustruotos ofortais, piešiniais.
Tai ekskursas į rašytojo Haruki Murakami kūrybą – mano asociacijos inspiruotos daugiasluoksnių rašytojo minčių, filosofijos, išminties. Savo kūriniuose stengiuosi atskleisti asmenines patirtis, siejančias su Murakami metaforomis.
Mane visuomet traukė ir domino japoniška minimalizmo estetika, simbolizmo kalba, aiškumas ir santūrumas. Patinka menamas paprastumas – mažai žodžių, daug potekstės. Neatsitiktinai į meno kūrinį įtraukiu tuščią, kartais nebaigtą fragmentą, kad žiūrovas pats intuityviai užbaigtų autoriaus sumanymą. Kūriniuose personažai pasakoja metaforų kupinas istorijas, kurios yra užbaigtos. Kaip haiku.

Tatjana Diščenko

Parodos atidarymas: 2013 04 02 (antradienį), 18.00 val. Kairėje salėje
Paroda veiks: 2013 04 02-04 20

Parodos rėmėjas: LR Kultūros ministerija

Publikacija

Publikuota 2013-03-22 14:55 | 2013, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai