Tarptautinės menininkų grupės
Local to Local meno projektas Dvina Silo Art Complex

Šių metų rugsėjo mėnesį į Lietuvą atvyksta 2006 m. Štutgarte įsikūrusi tarptautinė menininkų grupė Local to Local. Šeši jos nariai – Kęstutis Svirnelis (Lietuva), Gabriela Oberkofler (Italija), Ilke Yilmaz (Turkija), Jang-Young Jung (Pietų Korėja), Markus Ambach ir Andreas Geisselhardt (Vokietija) – susibūrė siekdami įgyvendinti penkerių metų meno projektą savo gimtosiose šalyse. Pradedant 2007-ųjų Made in Germany projektu Pietų Korėjoje, 2008-aisiais Italijos kalnų kaimelyje Flaas grupė inicijavo Institute for Alpine affairs (pastarasis buvo įtrauktas į tuo metu vykusios šiuolaikinio meno bienalės Manifesta7 lydinčiųjų renginių programą), o 2009-aisiais BÜYÜKADA RESORT RESIDENCE Turkijoje. Ketvirtaisiais savo veiklos metais Local to Local atvyksta į Lietuvą. Dvi savaites netoli Platelių sovietmečiu veikusioje Plokštinės požeminėje balistinių raketų bazėje* ir kariniame miestelyje menininkai įgyvendins kūrybinius sumanymus ir čia pat surengs jų ekspoziciją Dvina Silo Art Complex, Vilniuje atidarys retrospektyvinę kūrybos parodą, visuomenei pristatys savo veiklą ir Plokštinės projektą.
Local to Local remiasi išcentrine kūrybos strategija, oponuojančia tradiciškai svarbiausiais meno centrais tituluojamiems didmiesčiams. Grupė kuria geografinėje/kultūrinėje periferijoje, vengdama prestižinių ekspozicinių erdvių, remiasi site specific (liet. įvietintas menas) meno strategijomis. Šešių menininkų grupės branduolį įgyvendinant vis naują projektą papildo kviestiniai vietos bei užsienio kūrėjai. Kiekvieną kartą grupė siekia suburti skirtingų kultūrų bei pasaulėžiūrų žmones, meno kalba diskutuojančius globalumo ir kultūrinės tapatybės temomis. Local to Local veikla – savotiškas kultūrų ekspresas, nuolat judantis sociokultūrinių tyrinėjimų ir asmeninių patirčių refleksijos trajektorija. Pirmasis projektas Pietų Korėjoje Made in Germany paskatino išplėsti veiklos geografiją apimant visų grupės narių gimtąsias šalis bei į kūrybinę veiklą įtraukti daugiau menininkų. Local to Local teigimu, buvusi Plokštinės raketų bazė yra išskirtinė vieta, reprezentuojanti vieną iš šaltojo karo galios reliktų Lietuvoje ir idealiai atitinkanti grupės veiklos koncepciją.

__________________
* Tai buvo pirmoji kovinė Tarybų Sąjungos Dvina tipo požeminė balistinių raketų bazė, sudaryta iš 4 gelžbetoninių raketų paleidimo įrenginių – virš žemės iškilusiais kupolais dengiamų šachtų ir patalpų, kuriose sumontuota valdymo, paleidimo įranga bei elektros generatoriai. Bazę nuo 1960 iki 1962 metų statė 10 tūkst. kareivių, daugiausiai estų. Požeminėje jos dalyje įrengti tamsūs, siauri praėjimai, nedidelės patalpos su masyviomis geležinėmis durimis. Antžeminę raketų paleidimo aikštelę juosė spygliuotos vielos, signalizacijos, aukštos įtampos elektros linijų apsauginės juostos. Priklausomai nuo politinės situacijos raketos galėjo būti nutaikomos į Ispaniją, D. Britaniją, Norvegiją, Turkiją, Vakarų Vokietiją. 1978 m. JAV žvalgybos tarnyboms sužinojus apie bazę, ji buvo apleista. Vėliau čia buvo įkurta pionierių stovykla Žuvėdra, kurioje po Černobylio katastrofos ilsėjosi nuo radiacijos nukentėję vaikai. Nuo 1995 m. buvusioje bazėje veikia Militarizmo muziejus.

Projekto dalyviai

Local to Local:
Kęstutis Svirnelis (Lietuva)
Markus Ambach (Vokietija)
Andreas Geisselhardt (Vokietija)
Ilke Yilmaz (Turkija)
Jang-Young Jung (Pietų Korėja)
Gabriela Oberkofler (Italija)
Kviestiniai svečiai:
Pablo Wendel (Grupė EXP. Vokietija)
Demian Bern (Grupė EXP. Vokietija)
Krzysztof Franaszek (Lenkija)
Juozas Laivys (Lietuva)
Andrius Kviliūnas (Lietuva)
Sergej Balandin (Rusija)
Justina Nekrašaitė (Lietuva)
Akvilė Kalinaitė (Lietuva)

Renginių programa:

·Rugsėjo 29 d. Vilniaus grafikos meno centro galerijoje Kairė-dešinė
16.00 val. Projekto Dvina Silo Art Complex spaudos konferencija
Dalyvauja Local to Local, dailėtyrininkė prof. dr .Raminta Jurėnaitė
·19.00 val. Grupės Local to Local retrospektyvinės parodos atidarymas
Paroda veiks iki spalio 16 d.
Parodoje pristatoma Made in Germany (Openspace Bae, Pietų Korėja, 2007 m.), Institute for Alpine affairs (Flaas, Italija, 2008 m.) ir BÜYÜKADA RESORT RESIDENCE (Büyükada sala, Turkija, 2009 m.) projektų metu sukurti darbai ir dokumentinė medžiaga.

·Spalio 02 d., 15.00 val.
Parodos Dvina Silo Art Complex atidarymas
Plokštinės raketų bazėje, Plokštinė, Plungės raj.*
Ekspozicija veiks iki spalio 16 d.
Darbo laikas: 10.00 – 18.00 val.
Telefonai pasiteiravimui:
Andrius Kviliūnas 864596882 arba ŽNPD Platelių IC 844849231

__________________
* Norintys dalyvauti atidaryme, spalio 02 d. už simbolinį 10,- Lt mokestį užsakytu transportu bus vežami iš Vilniaus į Plokštinę ir tos pačios dienos vakarą atgal į Vilnių. Išankstinė autobuso vietų rezervacija priimama rugsėjo 15–29 d. telefonu (8-5) 26 11995 arba el. paštu grafcentras@gmail.com.Vietų skaičius ribotas!
Autobusas iš Vilniaus išvyks 10.00 val. (prie autobuso renkamės 09.45 val.). Autobusas visų lauks Aukštaičių g. autobusų sustojimo vietoje (priešais Tymo turgų).Iš Plokštinės į Vilnių autobusas išvažiuos tos pačios dienos vakarą 19.00 val.
Vykstantiems savo transportu, pagrindinės maršruto Vilnius – Plokštinė nuorodos: iš Vilniaus važiuoti automagistrale A1/E85, toliau pasirinkti išvažiavimą link Rietavas/Šilalė/Plungė ir 41 km važiuoti 164 maršrutu, ties Pauošniais sukti į kairę, nuvažiavus dar 5,5 km pasukti dešinėn ir įveikti likusius 3 km. Susiorientuoti vietiniuose keliuose padės ir specialios nuorodos.
Neskubantiems namo, yra galimybė nakčiai apsistoti Plokštinės ekologinio ugdymo centre. Kaina: 12-15 Lt/ 1 asm.

Organizatoriai:
Vilniaus grafikos meno centras, Local to Local

Rėmėjai ir partneriai:
LR Kultūros rėmimo fondas, Wissenschaft ministerija, Baden-Württenberg kultūros ministerija, Goethe institutas Lietuvoje, Lietuvos kultūros atašė Vokietijos federacinėje respublikoje, Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus dailės akademija, UAB „Ekspobalta“, UAB „Upartas“, Žemaitijos nacionalinio parko direkcija

Daugiau informacijos: sekite naujienas www.graphic.lt

Daugiau informacijos apie grupės Local to Local veiklą:
Interviu su grupės Local to Local nariu Kęstučiu Svirneliu
Institute for Alpine affairs (Italija) 1
Institute for Alpine affairs (Italija) 2
BÜYÜKADA RESORT RESIDENCE (Turkija)

Publikacijos:
laikas.lt
artnews.lt
bernardinai.lt
7 meno dienos
Literatūra ir menas

 Projekto 'Dvina Silo Art Complex' atidarymo akimirkos
 Projekto 'Dvina Silo Art Complex' atidarymo akimirkos
 Projekto 'Dvina Silo Art Complex' atidarymo akimirkos
 Ekspozicijos fragmentas. Gabriela Oberkofler
 Ekspozicijos fragmentas. Ilke Yilmaz
 Juozas Laivys. Paminklas 'Pasiklydusiam grybautojui'
 Justina Nekrašaitė ir Akvilė Kalinaitė. 'Vaikas ir raketa, atominis ginklas ar sprogimas vis tiek yra vaikas ir šaltasis karas'
 Justina Nekrašaitė ir Akvilė Kalinaitė. 'Vaikas ir raketa, atominis ginklas ar sprogimas vis tiek yra vaikas ir šaltasis karas'
 Andrius Kviliūnas. 'Tiesa slypi kažkur anapus'
 J.A.K (Jang-Young Jung, Andreas Geisselhardt, Kęstutis Svirnelis). 'R12', 2010 m (raketa)
 J.A.K (Jang-Young Jung, Andreas Geisselhardt, Kęstutis Svirnelis). 'R12', 2010 m (raketa)
Publikuota 2010-09-08 13:19 | 2010, 2010, Parodos, Projektai, Tarptautiniai projektai

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai