Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė. Lininės metamorfozės


Lininės metamorfozės (ekspozicijos fragmentas). 2021

Silvijos Juozelskytės-Vaičiulienės tekstilės kūryboje linas užima ypatingą reikšmę, yra viena iš pagrindinių meninės raiškos priemonių. Parodoje Lininės metamorfozės autorė aktualizuoja liną kaip augalą, iš kurio išgaunamas siūlas. Tuo pačiu akcentuoja ypatingą lino vietą lietuvių tautosakoje ir pasaulėjautoje. Autorei įdomus augalo virsmo procesas, prasidedantis nuo sėklos, pereinantis į želmenį, kuris, įveikęs kančių kelią, tampa pluoštu, galiausiai yra suverpiamas ir išaudžiamas. Menininkė siekia perteikti augalo metamorfozę iš vieno būvio į kitą, nuoseklią virsmo seką.
Ekspozicija sudaryta iš dviejų dalių. Konceptualiąją dalį reprezentuoja lininiai objektai ir fotografijos. Nuotraukose užfiksuotas linijinis tilto atramų raštas čia pat persikelia į menininkės išaustus rankšluosčius. Eksperimentinėje parodos dalyje rodoma stalo instaliacija iš lininių pakulų ir siūlų, senovinių rankomis verptų gijų ir sėmenų.
Lininės metamorfozės atskleidžia autorei svarbų, su linininkystės tradicija besisiejantį kultūrinį kontekstą, skatina permąstyti lino reikšmę praeityje ir dabar. Šia paroda menininkė aktualizuoja ir sykiu kviečia diskusijai apie pakitusias linų auginimo tradicijas Lietuvoje, išreiškia savo asmeninę svajonę apie šių tradicijų atgimimą.

Silvija Juozelskytė-Vaičiulienė (g. 1977) – tekstilės menininkė, dizainerė. 2000–2006 m. baigė tekstilės studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2005–2006 m. mokėsi tekstilės dizaino Nacionaliniame meno ir dizaino koledže, Dubline. 2014–2016 m. baigė dailės terapiją VDA. Aktyviai dalyvauja tekstilės ir dizaino parodose Lietuvoje ir užsienyje.

_____________

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

Paroda yra Vilniaus galerijų savaitgalio programos dalis

Atidarymas vyks 2021 rugsėjo 7 d., 18–20 val. VGMC galerijoje „Kairė-dešinė“ (Latako g. 3, Vilnius)
Paroda veiks 2021 09 07–25

Informacija +370 5 261 1995
Darbo laikas II–V 11–18 val., VI 11–15 val.

_____________

Vilniaus galerijų savaitgalio metu, rugsėjo 11–12 dienomis, VGMC vyks edukaciniai užsiėmimai:

Rugsėjo 11 d., 12–13 val. Edukacinis užsiėmimas šeimoms (vaikai nuo 6 m.): susitikimas su autore ir lininio pluošto verpimas verpstuku. Išmėginsime verpimą skirtingais verstukais, susipažinsime su jų įvairove, išgirsime įdomių pasakojimų apie augalinius pluoštus.
Išankstinė registracija el. paštu grafcentras@gmail.com

Rugsėjo 11 d., 16–17 val., Edukacinis užsiėmimas suaugusiems: susitikimas su autore, ekskursija po parodą ir lininio pluošto verpimas verpstuku. Išmėginsime verpimą skirtingais verstukais, susipažinsime su jų įvairove, išgirsime įdomių pasakojimų apie augalinius pluoštus.
Išankstinė registracija el. paštu grafcentras@gmail.com

Rugsėjo 12 d. 13–14 val. Edukacinis užsiėmimas šeimoms (vaikai nuo 6 m.): susitikimas su autore ir lininio pluošto verpimas verpstuku. Išmėginsime verpimą skirtingais verstukais, susipažinsime su jų įvairove, išgirsime įdomių pasakojimų apie augalinius pluoštus.
Išankstinė registracija el. paštu grafcentras@gmail.com

Publikuota 2021-08-31 15:04 | 2021, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiuo metu

Eglė Vertelkaitė. Briedžių sala

2023 09 06 – 10 21

Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai