Roberta Vaigeltaitė “Nematoma erdvių kaita”

2008 02 19 – 03 08

Tai autorinės knygos bei videofilmo „O Užupis pilnas stebuklų, arba devyni tiltai į Užupio šalį“ pristatymas. Paroda pasakoja apie vieną įspūdingesnių Vilniaus rajonų – Užupį. Svarbu parodyti tai, kad kūryba yra Užupio pamatas, kad čia dar yra vietų, kur galima reikštis, vykdant nestandartinius meninius projektus. Čia pagrindiniai veikėjai yra vaikai. Tai – Petro Vileišio mokyklos, esančios Užupyje, pradinių klasių mokiniai, dalyvaujantys ir autorinės knygos kūrime. Darbo pradžia – tai ekskursijos po Užupį, ieškant unikalių vietų, kur dar juntama senoji Užupio dvasia, o šalimais jau verda kitas gyvenimas.

Stebėjome, fotografavome, rinkome medžiagą būsimiems darbams. Vėliau vaikai piešė piešinius temomis „Užupis prieš šimtą metų“, „Čia ir dabar“. Tai senos istorijos apie dingusį Užupį bei vaikų įspūdžiai apie šių dienų miesto gyvenimą. Taip gimė idėja iš šios medžiagos sukurti videofilmą apie miesto rajoną, kuris yra ir mano egzistencijos dalis, mano kasdienybės bei švenčių vieta. Tai vieta, kuri skatina intuityvias įžvalgas, įkvepia kūrybai bei verčia susimąstyti apie čia vykstančius procesus. Kaip susitapatinti su miestu, kuris kasdien keičiasi ir svetimėja? Nuo, rodos, visai nereikšmingų, nepastebimų miesto detalių, daiktų, iki neatpažįstamai pasikeitusių ar išnykusių miesto erdvių.

Parodoje eksponuojamos 48 autorinės iliustracijos, kurias sudėjus į eilę, galima perskaityti knygos pavadinimą – „O Užupis pilnas stebuklų arba devyni tiltai į Užupio šalį“. Šis projektas – tai lyg akimirkų žavesį fiksuojantis archyvas. Dar prieš metus užfiksuoti Užupio vaizdai šiandien yra jau kitokie, o kiti „tokiais kitokiais“ taps vos po metų.

Publikuota 2008-02-19 16:15 | Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai