PARODA 6.0

Ši paroda vadinasi tiesiog „Paroda“. Joje dalyvauja trys žinomos grafikės – Birutė Zokaitytė, Lida Dubauskienė, Eglė Vertelkaitė ir trejetas žinomų tapytojų – Jonas Vaitekūnas, Vytautas Dubauskas ir Vygantas Paukštė.
Nežinau (turbūt nežino ir patys tapytojai bei grafikės), ar jie susibūrė tik „Parodai“, ar dar ką nors nuveiks kartu ateityje. Menininkai nepateikė ir aiškių prognozių, ką rodys tradicine VGMC galerijoje „Kairė – dešinė“ tapusioje piešinio parodoje. Tikėtina, kad Eglės, Lidos ir Birutės darbuose aptiksime kitokius, jų atpažįstamo braižo ir stilistikos, estampo ribas peržengiančius vaizdus, kitas medijas, kitus siužetus. Iš parodose retokai pasirodančio Jono tikiuosi intelektualių žaidimų, rebusų, o gal ir šiaip kokių nors netikėtų judesių (nebūtinai popieriuje ar drobėje). O iš kitų dviejų autorių – taiklių, skirtingo intensyvumo gestiškų kirčių, tačiau – galynėjantis su paveikslo plokštuma.

Kristina Stančienė

Birutė žino, ką daro Lida ir Eglė, Lida žino, ką daro Eglė ir Birutė, Eglė žino, ką daro Birutė ir Lida. Bet jos ne visada žino, ką daro Jonas, Vygantas ir Vytautas. Jie taip pat žino vienas apie kitą daugiau, nei jos, bet nežino, ką kuria Birutė, Eglė ir Lida. O iš tikrųjų nei vienas apie kitus nežino nieko. Tai panašu į tikrą gyvenimą, todėl ši paroda – ne tik ekspozicija tradicine prasme, bet ir bendravimas, pažinimas, meninis reiškinys, o gal ir provokacija.

Eglė Vertelkaitė

Parodoje dalyvauja:
Vytautas Dubauskas
Lida Dubauskienė
Vygantas Paukštė
Jonas Vaitekūnas
Eglė Vertelkaitė
Birutė Zokaitytė

Parodos kuratorė: Eglė Vertelkaitė

Renginys 2012 05 15 nuo 18.00 val.

Publikacija

Publikuota 2012-05-03 16:10 | 2012, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai