Marijos Marcelionytės-Paliukės kūrybos paroda „LYGIAI METAI“

Parodą sudaro trys projektai Lygiai metai I, II, III, kuriuose vizualiai apmąstomi trys laiko skaičiavimo-suvokimo principai.
Visi jie apie vienų metų suvokimą, pajautimą, paliktas žymes etc.
Įmanomos įvairios metų pradžios. Vieniems tai – Naujieji Metai, kitiems – gimtadienis, tretiems diena, kai įveikė sunkią ligą ar priklausomybę. Galima vardinti iki begalybės. Kiekviena metų diena gali būti metų skaičiavimo pradžia.
Kai skaičiuojame metus kalendoriškai, tereikia nepamiršti perversti turimo kalendoriaus lapo ar pasikrauti mobilaus telefono, kuris įjungus tam tikrą opciją, visada informuoja kokie dabar metai, mėnuo ir diena. Ir neieškai jokios priežasties, tiesiog taip yra. Bendras, aiškus susitarimas, kuris labai palengvina kasdienybę ir susikalbėjimą. Yra viltis, kad nepasimesi.
Kai metus skaičiuoji asmeniškai, pagal savo atskaitos sistemą, išlieka nesusikalbėjimo, nesusipratimo tikimybė. Taip vadinama riba „iki ir po“. Ne paslaptis, kad taip skaičiuojantis laiką žmogus būna permąstęs savo gyvenimą iki tos akimirkos ir pasirinkęs. Toks jausmas, kad yra kažkokia paslaptis.
Lygiai metų pradžios skaičiavimo tobuliausia akimirka – kai gimsta nauja gyvybė. Tu negali atidėti, perkelti kitai savaitei ar kitam mėnesiui. Galų gale net minutės atidėjimas vargu ar įmanomas. Viskas čia ir dabar. Prasideda kito žmogaus metai.

Marija Marcelionytė-Paliukė

Paroda veiks: 2012 04 24–05 12
Parodos atidarymas: 2012 04 24, 19.00 val. VGMC III-ojo a. salėje „+“

Publikuota 2012-04-11 16:28 | 2012, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai