Mantas Kniubas. Persekiojantys motyvai.
Spalvoti paveiksliukai, plagiatai, asmeniškai svarbūs darbai


Paletės nuogramdų kaukolė. Aliejus, kartonas, 30×31,5, 2013

Parodos pavadinime įvardintos trys gan prieštaringos dalys sėkmingai dera tapytojo Manto Kniubo kūryboje. Anot autoriaus, tapybos darbų – spalvotų paveiksliukų – kūrimas jam visuomet buvo labiau intuityvus bei atsitiktinis, nei tikslingai apgalvotas kūrybinis procesas. Visus šiuos kūrinius menininkas apibūdina tarytum šviesos ir tamsos blyksnius, atsiradusius tarpuose tarp kitų, reikšmingų ir niekinių darbų.

Savo tapyboje Kniubas pabrėžia spalvos svarbą, o pagrindine kūrybos inspiracija įvardija gamtą.
Pasak menininko, kebliausia šioje parodoje – plagiato sąvokos samprata. Juk ši kūrybos dalis galėjo būti apibūdinta „patogiau“ – kaip atitikmenys, aliuzijos, pamėgdžiojimai ar parafrazės. Šiame kontekste plagiatas autoriui pasirodė tinkamiausias, siekiant tiksliau ir emociškai stipriau apibūdinti kūrybines intencijas. Parodos drobėse ir piešiniuose pasikartojantys motyvai, persunkti asmeninės patirties ir kasdienybės, labai organiškai ir natūraliai įsilieja į Manto Kniubo darbus bei kuria individualius pasakojimus.

„Klausimas – rimtai ar nerimtai žiūrėti į spalvotus paveiksliukus? Atsakymas vienas – žinoma, kad rimtai, nes visi jie man asmeniškai svarbūs, nesvarbu, kad klampoja niūriais paviršutiniškumo paribiais“, – teigia menininkas.

_________________________________

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba

Paroda veiks 2014 07 15 – 08 01

Publikuota 2014-07-09 14:10 | 2014, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai