Laisvydės Šalčiūtės kūrybos paroda
ORLANDO. BIOGRAFIJA.

29 šilkografinių atspaudų (foto)romanas ir instaliacija

Virginijos Woolf romanas Orlando parašytas 1928 metais. Šis romanas svarbus drąsiu lyčių prigimties ir paskirties perkainojimu. Svarbiausia/s veikėja/s Orlando per šimtmečius įsikūnija į vyrą ir moterį – jo/s gyvenimas nepavaldus laiko ir lyties suvaržymams.

Anot Jacques’o Lacano, pastovus kūniškas ir vizualus tapatumas mus gali pasiekti tik kaip plyšys tarp žodžių ir vaizdų. Todėl darant šį darbų ciklą man buvo įdomu perkurti realybę kaip trauminį fantazmą ar sapną sapne. Iš internete rastų vaizdų ir citatų kūriau atstumo, stokos, geismo, griūvančios tapatybės ir iliuzijos žaismą, neapibrėžtą laike ir erdvėje.

Remdamasi pagrindine Virginijos Woolf romano Orlando idėja apie žmogaus lyties sąlygiškumą, perdirbau internete rastas atsitiktines fotografijas ir tekstus, ir sukūriau (foto)romaną ORLANDO. BIOGRAFIJA – savą romano versiją, tiesiogiai nesusijusią su literatūros kūriniu. Man buvo įdomu kurti vaizdinius ir kalbinius darinius, kurie nebūtinai turi ką nors bendra su tikrove, bet ją papildo ir praplečia jos suvokimą.

Šiuolaikinis vaizdų vartojimo būdas remiasi žiūrėjimo, o ne suvokimo ir net ne atpažinimo procesu. Anot medijų kritiko Jurijaus Dobriakovo, „gera autobio(foto)grafija socialinių tinklų epochoje – tai žmogaus, kurio niekas niekada nematė gyvai, gyvenimo istorija“.

Laisvydė Šalčiūtė

Parodos kuratorė Laima Kreivytė

Publikacija
LRT kultūros naujienų laida “Durys atsidaro”, reportažas apie L. Šalčiūtės parodą (15:40)

Parodos atidarymas: 2012 03 13, 18.00 val.
Paroda veiks: 2012 03 13-03 31

Publikuota 2012-02-28 17:54 | 2012, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai