Jurga Šarapova. „Barelina“

Kai Jurga Šarapova (g. 1965) kalba apie savo kūrinius, ji visada kalba apie gyvenimą (vaikystę, meilę, mirtį, instinktų luošinimą, ryšį su savimi, santykius, nuotykius), tik ne apie meną. Kasdienės ženklų piešimo, audimo, siuvimo, konstravimo ir ardymo vienu metu praktikos susivijusios su gyvenimu tiek, kad gauto veltinio per šimtą metų neišpainiotum.

Jos kūryba kelia abejonių ateivių egzistavimu, nes Šarapova kuria tiek intensyviai ir tokio pasišventimo reikalaujančius dalykus, kad sunku patikėti, jog jie sukurti žmogaus. Kitaip tariant jos darbų koncentruotas prisisotinimas laiku, darbu, pojūčiais yra sunkiai paaiškinami, o „tiesa slypi kažkur anapus…“

Menininkės kūryba pasižymi neaprėpiamu tankiu. Šarapovos darbai kaip koralų rifai auga gaivališkai, apaugdami visa, kas pasitaiko aplinkui: į daugianarius piešinių blokus įtraukiami sąrašai iš archyvų, iškarpos iš leidinių, pakuočių, įspūdžiai iš šalia namų esančio vaikų darželio ritmo, susitikimai su žmonėmis. Bet labiausiai ji siekia, kad pro visa tai prasiveržtų nesuvaldytas, nesuplanuotas kūrybiškumas. Pradėdama dirbti, ji tik kuria sąlygas prasiveržti tai sunkiai apibūdinamai, bet gyvybiškai svarbiai galiai.

Tai, nuo ko ji bėga, yra tvarka, saugumas, švara, gražumas. Tai ko ieško – klaida, pajutimas, kad išlindo žinojimas iš iki žodinės plotmės. Vienas iš svarbių kūrybos kriterijų yra juokingumas. Juokas čia irgi žymi sėkmingą klaidą. Parodos pavadinimas „Barelina“ ne tik suteikia smagios klaidos įspūdį, bet ir rodo Šarapovos darbo metodą – tyčia klysti ir daryti tai organiškai, per klaidą patekti ten, kur tvarka akla.

Paroda rodo dienos, minčių, reikšmių, pasaulio tankio galimybes. Jos pranoksta bet kokį išankstinį žinojimą. Nėra teisingo būdo kalbėti apie Šarapovos kūrybą. Tai gyva, gaivališka, nesutvarkoma visuma. Parodoje pristatomos kelios, per paskutinius dvejus metus sukurtos, įvairių technikų piešinių serijos, tekstilės kūriniai ir jų hibridai.

Kuratorė Monika Krikštopaitytė

___________________

Atidarymas 2017 m. birželio 30 d., 17 val., Latako g. 3, Vilnius
Paroda veiks 2017 m. birželio 30 – liepos 22 dienomis
Pageidaujantiems autorė pasakos apie kūrinius 2017 m. liepos 7, 14, 21 d. (penktadieniais), 12–14 val.

Rėmėjai LR Kultūros ministerija,Lietuvos kultūros taryba
Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Informacija +370 5 261 19 95, graphic.lt

Publikuota 2017-06-27 12:38 | 2017, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai