Jolantos Mikulskytės kūrybos paroda Kaleidoscopic(all)

Kaleidoskopas yra prietaisas su veidrodžiais, kuris sudaro kintančius raštus. Kaleidoskopas sukuria spalvingą trikampių ratu išsidėliojusių atvaizdų raštą. Kiekvienas veidrodis sukuria menamąjį objektų atvaizdą, taip pat atvaizdų kitame veidrodyje atvaizdą.
www.wikipedia.com
* * *
kaleidoskòpas [gr. kalos — gražus + eidos — reginys + …skopas]:

1. vamzdelio pavidalo optinis prietaisas (žaislas), kurio viduje yra įvairiaspalviai stikliukai ir 3 išilginiai kampu sudėti veidrodžiai;
sukant vamzdelį, stikliukai atsispindi veidrodžiuose ir sudaro juose gražius, greit kintančius raštus;

2*. greitas ko nors (vaizdų, įspūdžių, nuotaikos) keitimasis.

© Tarptautinių žodžių žodynas, 1985
* * *

Taip kaleidoskopiškai sukasi mano moteriško gyvenimo vaizdai – keičiasi nuotaikos, potyriai ir patirtis, būsenos, gražumas ir ne.
Kaleidoscopic(all) ciklas – asmeninės dokumentinės iliuzijos kasdienybės ir moteriškumo tema, savotiška dokumentacija kuo ir kaip gyvenu, kokius kintančius raštus regiu pastaruoju metu. Dokumentavau, dėliojau, stebėjau, jaučiau, raižiau, išgremžiau įtryniau ir atspaudžiau tai kas tikra ir išjausta, o kartais tik menamai pastebėta, kintama, o gal net iliuziška. Atvaizdavau.
Interpretuoju bei rezgu dialogą tarp atvazdo(veidrodinio?) bei dokumentacijos, mintyse kaip įrankį pasitelkiu kaleidoskopo veikimo principą. Jau kuris laikas siekiu peržengti grafikos kaip paveikslas sąvoką/ bei kūriniams suteikti interaktyvių objektų formą, veiksmo aliuziją, pratęsiant (bet nesikartojant) Sapnų Mašinos projekto įgyvendinimui būdingą grafinio vaizdo, iliuzijos, instaliatyvumo sintezę. Estampų ciklas sukurtas jungiant senosios grynosios grafikos bei skaitmeninės ir fotograviūros technikas. Kaleidoscopic(all)ciklą sudaro aštuonios grafinės kompozicijos. Taip pat, estampų ciklo ekspoziciją papildo erdvinė kompocizija – kaleidoskopo interpretacija, kad atvaizdų raštai* kiekvienam žiūrovui atsivertų skirtingai, asmeniškai, vis skirtinga tonacija bei nuotaika. Viliuosi, kad kiekvienas parodos lankytojas išvys savo paveikslą, savo kaleidoskopą.

Jolanta Mikulskytė

Parodos atidarymas: 2013 03 12 (antradienį), 18.00 val. III a. salė “+”
Paroda veiks: 2013 03 12–03 30

Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, VGMC

Publikuota 2013-02-20 18:09 | 2013, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiuo metu

Eglė Vertelkaitė. Briedžių sala

2023 09 06 – 10 21

Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai