Guntars Sietiņš (Latvija) kūrybos paroda Charakteriai


Spalvotas ratas. Mecotinta, akvatinta, 2010

2012 m. lapkričio 27 – gruodžio 15 dienomis Vilniaus grafikos meno centro galerijoje „Kairė–dešinė“ pristatoma Guntaro Sietiņš‘o kūrybos paroda Charakteriai.

Šiandien terminas mecotinta peržengia terminologijos, naudojamos profesionalaus meno srityje, ribas. Galbūt ne kiekvienas interneto vartotojas žino VIII a. mecotintos technika atliktus šedevrus, tačiau daugelis jų tikrai bus girdėję filtrą mezzotint, siūlomą vaizdo apdirbimo programinės įrangos Adobe Photoshop.

Menininkas Guntars Sietiņš dirba mecotintos technika (terminas kilęs iš italų k. mezzo-tinto, reiškiantis pusiau-tapytas), kuri suteikia tikslią struktūrą jo atspaudams. Mecotintos išraiškos galimybės aprėpia toninius perėjimus, svyruojančius nuo gilių juodų iki šviesesnių tonų, kurie netgi šviesiausioje vietoje turi šešėlį. Būtent struktūra yra tai, kas priverčia vizualinius elementus atrodyti šiek tiek nesuprantamus ir paslaptingus.

Realybės atspindžiai ant metalinių rutulių yra vienas iš grafiko Guntaro Sietiņš’o dažniausiai naudojamų motyvų. Menininkas žavisi galimybe atverti papildomą dimensiją tarp erdvės ir objekto, tuo pat metu išlaikant realią arba tariamai realią formą. Atspindys rutulyje iškreipia realų pasaulį arba atvirkščiai – tariama realybė yra netikra, tikra tai ką matome rutulyje. Kur baigiasi realybė ir prasideda iliuzija? Kuriuo momentu vyksta permainos laike ir erdvėje? Koks požiūrio taškas turėtų būti pasirinktas? Kaip sujungti realybę ir iliuziją į vieną?

Šie dvejopi vizualinės informacijos sluoksniai susiliečia, harmonizuojasi arba sąveikauja, išprovokuodami įvairias asociacijas ir pažadindami taip trokštamą pojūčių „chemiją”.

Meno istorikė Anita Vanaga

Publikacija

Organizatorius: Vilniaus grafikos meno centras

Partneris: Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedra

Rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė,
Latvijos Respublikos ambasada Lietuvoje

Publikuota 2012-11-07 16:24 | 2012, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai