Grafikos žvilgsnis – menas iš Zalcburgo

Jau 25 metus Lietuvos dailininkų ir Austrijos miesto Zalcburgo kūrybinė sąjunga art-bv-Berchtoldvilla palaiko artimus, kūrybiniu bendradarbiavimu grįstus ryšius. Per šį laikotarpį abiejose šalyse vyko įvairaus žanro meniniai projektai, kuriais siekta pristatyti Austrijos ir Lietuvos meninį kontekstą. Po nepriklausomybės paskelbimo užsimezgęs glaudus meno bendruomenės ryšys sėkmingai palaikomas iki šiol. 2014 m. liepos mėnesį Zalcburge buvo pristatyta Tarptautinių kultūros programų centro organizuota ir jau keliaujančia tapusi lietuvių iliustratorių paroda „Iliustrariumas“ bei Vilniaus grafikos meno centro parengta ekspozicija „KŪNAS. Lietuvių grafika 1980–2013“. Šių metų rudenį Vilniaus grafikos meno centre rodoma austrų menininkų paroda „Grafikos žvilgsnis – menas iš Zalcburgo“.

Ekspozicijoje grafikos terminas traktuojamas (interpretuojamas) plačiąja prasme, neapsiribojant lakštine grafika. Kolekcija sudaryta ne vien iš grafikos, bet ir fotografijos, kaligrafijos ir tekstilės kūrinių. „Grafikos žvilgsnis – menas iš Zalcburgo“ sutelkia dėmesį į pastarąjį laikotarpį ir suteikia progą susipažinti su margaspalvio Zalcburgo meninio gyvenimo dalimi.

_____________________________

Vida Bokal-Neugebauer / Jutta Brunsteiner / Claudia Defrancesco / Jutta Duschl / Hanne Engelhardt / Cäcillia Gabriel / Albert Lindenthaler / Elisabeth Mauracher / Peter Rieder / Regina Rieder / Sigfrid-Laurin Sindinger / Christine Uhlig / Monika Maria Weiss / Karin Wimmeder / Heidi Zenz / Rauthgundis Zieser

Paroda veiks 2014 09 30 – 10 18
Atidarymas 2014 m. rugsėjo 30 d. (antradienį) 18 val.

Kuratoriai
Peter Rieder, Hanne Engelhardt, Regina Rieder

Organizatoriai
art-bv-Berchtoldvilla
Vilniaus grafikos meno centras

Rėmėjai
Lietuvos kultūros taryba
Austrijos Respublikos ambasada Lietuvoje
Kulturelle Sonderprojekte Land Salzburg

Publikuota 2014-09-23 14:18 | 2014, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai