Gintaras Gesevičius. IN↔OUT. RYTOJ BUS VAKAR

Gintaras Gesevičius (g. 1952) – grafikas ir plakatistas, iliustruotojas, tapytojas ir fotografas, koliažų ir eksperimentų autorius. Savita dvejybė, rodos, iš prigimties yra Gintaro natūroje. Jei grafika – ir juodai balta, ir spalvota, jei plakatas – ir tradicinis, ir novatoriškas, jei iliustracija – ir pasaka vaikams, ir gilūs egzistenciniai eilėraščiai, jei tapyba – ir jaukiai atpažįstama, ir svaiginančiai paslaptinga.

Nors naujausiuose paveiksluose atsiranda vis daugiau spalvinių dėmių, tarsi švytinčios tuštumos ar tolimo horizonto, skambančios tylos ir ramaus susikaupimo įvaizdžių, savo kūryboje per pastaruosius dvidešimt metų Gesevičius tęsia ir simbolinių struktūrų, ženklų, kodų (žvaigždės, saulės, aukuro, piramidės, laivo, kriauklės ir kitų) naudojimą, plėtoja šių motyvų jungimą į savitas sistemas, kuriose jie kartojasi, auga, priartėja, nutolsta, primena sapną ar filmą. Ir galiausiai – virsta filmu. Ekspozicijoje pristatoma tik keletas kūrinių, kurių detalės panaudotos kuriant virtualios realybės (4D) filmą „Pasaka“. Šio 4D filmo fabulą, besisukančią apie dailininko šeimą, plėtojanti kūrybinė komanda multiplikacijos priemonėmis į filmą perkėlė Gesevičiaus kurtų estampų ir vaikiškų knygų iliustracijų elementus, tarsi atgyjančius tapybos darbus.

Ekspozicijoje pristatomi skirtingų kūrybos etapų ir laikotarpių estampai, naujausi tapybos pavyzdžiai, ankstyviausio laikotarpio plakatai, ekslibrisai ir knygų iliustracijos. Meditatyviai sukdami laiko spirale nejučia suprantame, kad rytojus jau buvo vakar. Ir kitas „rytoj“ taip pat kažkada virs „vakar“.

Jovita Nalevaikienė

_________________

Kuratorė Jovita Nalevaikienė
Filmo „Pasaka“ kūrybinė grupė: režisieriai Agnija Leonova, Oleg Nikolaenko (Suomija);
prodiuseriai Agnija Leonova, Bartosh Polonski;
scenografė ir kostiumų dailininkė Patricija Vytytė
Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

Atidarymas ir virtualios realybės filmo „Pasaka“ peržiūra vyks 2022 m. lapkričio 8 d., 18 val.
Paroda veiks 2022 11 08–26

Informacija +370 5 261 1995
Darbo laikas II–V 11–18 val., VI 11–15 val.

Publikuota 2022-10-31 13:08 | 2022, Būsimos parodos, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiuo metu

V knygos meno paroda „O imago!“

2022 10 04–11 05

Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai