Elena Grudzinskaitė. AMŽINAS ĮŠALAS


Amžinas įšalas, 2014, ekspozicijos fragmentas, Lietuvos genocido aukų muziejus. L. Žiriakovo nuotr.

Amžinas įšalas – ¼ Žemės sausumos paviršiaus, kuriame ilgą laiką vidutinė metų temperatūra nuo 0 atskaitos pagal Celsijų juda į neigiamą pusę. Tai teritorija, kurią aptraukęs ledo ir nežinios sluoksnis stabdo natūralius irimo ir skaidymosi procesus, savo ruožtu keisdamas įprasto vandens judėjimo ir skverbimosi į žemę trajektorijas. Taip nejučia ilgainiui paviršiuje susiformuoja neįprasti ežeringi kraštovaizdžiai, pratrūkusios žemės substancijos sluoksniai, neįprastų formų lygumos ir kalnagūbriai.

Parodoje amžino įšalo sąvoka pasitelkta kaip atspirties taškas laiką absorbuojančio vietovaizdžio įvardijimui ir sukūrimui. Vietovaizdžio, kuriame asmuo praranda socialinio pozicionavimo pojūtį, kuriame nėra ženklų ir orientyrų, jame išsitrina bet koks betarpiškas erdvės suvokimas. Individas, patekęs į tokią situaciją, linkęs ieškoti naujų patyrimo ir egzistavimo strategijų. O nepažįstamoje teritorijoje jis priverstas susitikti būtent pats su savimi.

Instaliacijoje pristatyti dirbtiniai ar imituoti kraštovaizdžiai, sustingdyti judesio momentai ar monotoniškų sluoksnių ir fragmentų dariniai, be laiko, be prisiminimų, be pokyčių, be socialumo, be emocinių impulsų. Ištirpę amžinybėje.

Elena Grudzinskaitė

____________________________________

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba

Paroda veiks nuo 2015 m. vasario 3 d. 18 val. VGMC III a. ekspozicijų salėje

Publikuota 2015-01-23 16:48 | 2015, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai