Augusto Bidlausko kūrybos paroda Žmogus 2

Paroda „Žmogus 2“ – tai antroji mano asmeninė paroda, kurioje pasitelkdamas Žmogaus įvaizdį toliau gvildenu fundamentalius jo būties klausimus.

Pirmojoje parodoje eksponuojami personažai buvo pabrėžtinai fragmentiški – konstruojami iš padrikų detalių, sukarpyti, suklijuoti, kaukėmis pridengtais veidais ir demonstratyviai rodomomis įprastai slepiamomis vietomis, stokojantys vidaus organų su plyšančiomis tuštumomis vietoje jų. Tai Žmonės, neturintys tapatybės. Parodoje buvo kvestionuojama kūniškumo sąvoka ir reikšmė bei subjekto tapatybė šiuolaikiniame kontekste.

Antrojoje „Žmogaus“ dalyje, kūniškumas suvokiamas kaip savaiminis – kūno organizavimo principai nebelaužomi, paliekami natūraliai tėkmei. Personažo tapatybės konstravimas perkeliamas į kitą lygmenį – naratyvas vystomas per išorinį (nebe vidinį) kūno tobulinimą. Žmogaus interesų lauke pinasi istorinė, ekonominė, technologinė bei politinė sferos, besiskleidžiančios per konkrečius įvaizdžius, kartais – per subtilias išraiškos detales.

Žmogus – tai neaprėpiamų reikšmių peizažas, kurio susipynusiais siaurais takais kviečiu pasivaikščioti šioje parodoje.

Augustas Bidlauskas

_____________________________________________________________

Publikacija

Parodos atidarymas: 2013 03 14 (ketvirtadienį), 18.00 val. Dešinė salė
Paroda veiks: 2013 03 12–03 30

Organizatorius: Vilniaus grafikos meno centras
Rėmėjas: LR Kultūros ministerija

Publikuota 2013-02-20 16:15 | 2013, Parodos

Rašyti komentarą.
Netaktiški komentarai bus ištrinti.


Šiandien pristatome

Petras Repšys. Piešiniai

2019 10 01-31

© 2011 vgmc | kontaktai